İçeriğe geç

En Önemli İngilizce Kelimeler

En önemli İngilizce kelimeler neler? İngilizce öğrenirken hangi kelimelere öncelik vermek lazım? İşte bu kritik soruların cevabını sizin için bu video derste payalşıyorum. Derste bahsettiğim kaynakların linkleri ise videonun altında yer alıyor.

 

En Önemli İngilizce Kelimeler

 

“En Önemli İngilizce Kelimeler” hakkında 15 yorum

 1. Hüseyin hocam ellerinize sağlık , Merhaba arkadaşlar, bu kelimelerin hepsini british aksanı ile elinizin altında sesli tek dosya yapıp mp3 olarak benden alabilirsiniz 🙂 e mail addresim : [email protected]com

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba, siteden iletişim formundan yazarsanız asistanımıza ulaşır. Cevaplayabileceği bir konuysa asistanımız cevaplar yoksa bana danışıp cevap vermeye çalışır.

   1. Hocam; yapmış olduğunuz çok değerli paylaşımlar ve emekleriniz için teşekkürü bir borç biliyorum. İngilizce öğrenmek adına bizlere aydınlatıcı paylasimlarinizi büyük bir heyecan ve merakla bekliyorum.

   2. Hocam bu liste memrise ve PDF de de maalesef alfabetik sıraya göre mevcut. A1 A2 gibi ingilizce kelime seviyesine göre sırasıyla eklense daha iyi olmaz mı? Öyle bir link varsa paylaşabilir misiniz?

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Berat Bey evet, sıklık ve önem sırasına göre sıralansa daha verimli olur. Şu an elimde direk bu listedekiler sıralı olarak yok.

   3. Hocam buldum. Hemde filtrelemeden istediğimiz leveli seçip indirebiliyoruz. Buyrun link 🙂

    https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/wordlists/oxford3000-5000

    Hatta Quizlet, Tureng yada Memrise dan seviyesine göre kendi kelime listemi de oluşturmayı düşünüyorum. Bakalım.

   4. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arturagapov.ielts&referrer=utm_source%3Din_app_sharing%26utm_medium%3Dinvite_friends

    Merhaba hocam. Ben mühendislik öğrencisiyim. Şuan hazırlık okuyorum. B1 seviyesine geldim. Akademik kelimeler ileriki yıllarda daha çok ihtiyacım olacak gibi duruyor. Müsait bir zamanda yukarıdaki uygulamanın kullanışlı olup olmadığını ve içerdiği kelimelerin ihtiyacım olabilecek kelimeler olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Şimdiden çok teşekür hocam.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Basılı sözlüğe bu dönemde çok gerek yok gibi. Dijital olarak da pek çok sözlük uygun. EN-EN olarak Cambridge ve Oxford güzel. Türkçede ise Tureng iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.