Similar Posts

15 Comments

 1. Hüseyin hocam ellerinize sağlık , Merhaba arkadaşlar, bu kelimelerin hepsini british aksanı ile elinizin altında sesli tek dosya yapıp mp3 olarak benden alabilirsiniz 🙂 e mail addresim : [email protected]

   1. Merhaba, siteden iletişim formundan yazarsanız asistanımıza ulaşır. Cevaplayabileceği bir konuysa asistanımız cevaplar yoksa bana danışıp cevap vermeye çalışır.

 2. Hocam; yapmış olduğunuz çok değerli paylaşımlar ve emekleriniz için teşekkürü bir borç biliyorum. İngilizce öğrenmek adına bizlere aydınlatıcı paylasimlarinizi büyük bir heyecan ve merakla bekliyorum.

 3. Hüseyin Hocam gerçekten bu mesleğe gönül vermiş birisiniz, çok güzel paylaşımlarınız var ve beğeniyle takip ediyorum.

 4. Hocam bu liste memrise ve PDF de de maalesef alfabetik sıraya göre mevcut. A1 A2 gibi ingilizce kelime seviyesine göre sırasıyla eklense daha iyi olmaz mı? Öyle bir link varsa paylaşabilir misiniz?

  1. Merhaba Berat Bey evet, sıklık ve önem sırasına göre sıralansa daha verimli olur. Şu an elimde direk bu listedekiler sıralı olarak yok.

 5. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arturagapov.ielts&referrer=utm_source%3Din_app_sharing%26utm_medium%3Dinvite_friends

  Merhaba hocam. Ben mühendislik öğrencisiyim. Şuan hazırlık okuyorum. B1 seviyesine geldim. Akademik kelimeler ileriki yıllarda daha çok ihtiyacım olacak gibi duruyor. Müsait bir zamanda yukarıdaki uygulamanın kullanışlı olup olmadığını ve içerdiği kelimelerin ihtiyacım olabilecek kelimeler olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Şimdiden çok teşekür hocam.

  1. Basılı sözlüğe bu dönemde çok gerek yok gibi. Dijital olarak da pek çok sözlük uygun. EN-EN olarak Cambridge ve Oxford güzel. Türkçede ise Tureng iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir