İnternetten İngilizce ders, destek ve rehberlik

internetten ingilizce ders

Gelişen iletişim teknolojileri sayesinde artık dünyanın neresinde olursanız olun, uzman eğitmenlere ulaşmak mümkün. İngilizce eğitimi de bundan nasibini alan alanlardan. İster Türkiye'nin herhangi bir şehrinde ister dünyanın bir ucunda olun, internet üzerinden size veya çocuğunuza uygun bir hoca bulup İngilizce ders, ödev destek ve rehberlik ihtiyaçlarınızı çözebilirsiniz.

İnternetten İngilizce dersinin avantajları

İnternet üzerinden çalışmanın en büyük avantajı, normal şartlarda fiziksel olarak ulaşamayacağınız tecrübeli kalifiye hocalara internet ve telefon üzerinden erişim sağlayabilmek. Diyelim ki Ankaradasınız ve İstanbul'da yaşayan Boğaziçili bir hocadan ders almak istiyorsunuz. Artık mümkün. İnternet üzerinden görüntülü sohbet yazılımları, interaktif ders tahtaları ve çeşitli eğitsel uygulamalarla internet üzerinden ders ve rehberlik almak mümkün. Mesela bu dönem internet üzerinden iki writing öğrencisi çalıştırdım, biri Ocak'taki sınavını başarıyla geçti, diğeriyle ise Haziran'daki bir sınav için hazırlanmaya devam ediyoruz. Bu tür derslerin bir diğer büyük avantajı da internet olan her yerden her saatte yapılabilmesi, yani evinizden bir akşam dersi almanız ya da haftasonu sabah erkenden ders yapmanız mümkün.

İnternetten derslerin gerçek hayat görüşmeleriyle desteklenmesi

İnternet üzerinde eksikliği hissedilebilecek noktalardan birisi ders verdiğiniz kişiyi bire bir görememek, bu da eğer mesafe çok uzun değilse dönemde birkaç yüzyüze görüşmeyle aşılabilir. Bu tür öğrenci ziyaretleri hem hoca hem de öğrenci için faydalı olur. Örneğin bu bağlamda ikinci dönem bir öğrenci ziyareti için Gökçeada'ya gitmeyi planlıyorum. Ek olarak, internet derslerinde konuya başlamadan önce ve ders sonrasında kısa sohbetlerle derse sıcaklık ve yakınlık katılabilir. İki ders arasında ise zaman zaman mesajlaşarak ödev takibi yapmak mümkün.

Tüm bunlar internetten ders almayı, klasik derslere güçlü bir alternatif haline getiriyor.

 

Etiketler: internetten ingilizce dersi, internet üzerinden ingilizce dersi, ingilizce rehberlik

“İnternetten İngilizce ders, destek ve rehberlik” hakkında 1 yorum

  1. Evinizden çıkmadan kolaylıkla internetten ingilizce öğrenmek isteyenler için Preply sitesi için herkesin memnun kalabileceği bir site diyebilirim. Çok çeşitli deneyimlere sahip öğretmenler ile uygun ders ücretlerine ingilizcenizi sıfırdan başlatabilir veya eksik olduğunuz alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Karşınıza çıkan tüm ingilizce sınavlarda kolaylıkla başarıya ulaşabilirsiniz.
    Başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir