16 Comments

 1. konu guzel de daha kullanıslı olması ıcın cumlelerın yanına turkcesını yada kullanımını yazsaydınız daha guzel olabılırdı

 2. bencede hem türkçesinin yazılması hemde nasıl kullanılacağının yanlarına birer örnekle açıklanması daha güzel ve faydalı olur

 3. Merhabalar hocam sizi youtube kanalı üzerinden üç gün önce keşfettim. Video ve internet siteniz üzerinden kendimi ingilizce de geliştirmeye başladım. Dilin yapısını önemini özellikle ingilizce öğrenmek isteyen bir kişinin türkçe değil ingilizceye mağruz kalarak yalnızca ingilizceyle çalışılmasını gerektiğini öğrendim. Bunun için size çok teşekkür ederim.

 4. Hocam bu writingin gelişmesi için gramer bilgisi mi daha önemli yoksa bağlaç kullanımını ben hazirlik okuyorum ama şu writing i bi türlü yapamadım nasıl çalışsam?

 5. merhaba hüseyin hocam ben ielts sınavına hazırlanıyorum. essay rehberi kitabınızda gerekli tüm bağlaçlar ve ielts de kullanılması gereken kelimeler var mı ve kitabı alan okurlarınıza essay analiz desteği sağlıyor musunuz?

  1. Merhaba Ogün Bey, Essay Rehberi bağlaçlar ünitesi içeriyor. Essay kontrol için öğrencileri essaykontrol.com adresine yönlendiriyoruz. Benim bireysel olarak yetişmem mümkün değil. Ancak YouTube kanalımda essay kontrol videoları var. Onları da izleyip ders almanız mümkün.

 6. Hocam ingiliz dili ve edebiyatında üçüncü sınıfta okuyan bir kızım var. Onun yazdığı bir essay’i nerede yayınlayabilirim

  1. Merhaba yayınlamak ile kastınız ne? İnternette paylaşmak ise bir blog üzerinden yayınlanabilir. Özel bir konu ile alakalı ise o konuda yayın yapan bir site veya kuruma iletilebilir.

 7. Hazırlık okumasam asla writing çalışmam.Çünkü,Stephan Krashen’e göre yazmanın dil öğrenimine katkısı sıfır.

  1. Yazmak dilin öğrenme değil üretim kısmı zaten. Krashen dil öğreniminde faydalı girdiden bahseder. Dinleme, okuma ve öğrenmeye yardımcı bağlamlara vurgu yapar. Öğrendiklerini anlatmak, iletişim kurmak için ise yazmak ve konuşmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir