İçeriğe geç

Çeviriyle ilgili Türkçe ve İngilizce kaynaklar

Bu sayfa genel anlamda çeviri ve dille ilgili kaynak ve bağlantıların toplanıp listelendiği bir alan olacak. Listeyi gün geçtikçe güncelleyip geliştirmeyi planlıyoruz. Siz de önerilerinizi yorumlar kısmından iletebilirsiniz.

Türkçe kaynaklar

Çevbir

Mesleğini, dayanışmayı ve birlikte iş yapmayı önemseyen bir grup kitap çevirmeni 2003 yılında biraraya gelip önce bir mail grubu kurduk, sonra da bu grup ÇEVBİR’e evrildi. (

Dragosfer.com

Dragosfer eğlenerek düşünmesini sevenler için hazırlanıyor. Sütunlarımız güzel Türkçe ve güzel çeviri için dağarcığını paylaşmak isteyen tüm dostlara açık. İçeriğimizin öğretici ve kişisel gelişimi destekleyici olmasına özen gösteriyoruz.

Çeviri Derneği

Çevirinin ve çevirmenin öneminin toplumca kavranması, alanın meslekleşmesi, paydaşlar arası diyalogun gelişmesi ve çeviri dünyası içinde dayanışmanın güçlenmesi Derneğimizin kılavuz aldığı hedefler. Bu hedefler doğrultusunda uygulama dünyasıyla akademi arasında bir köprüyüz.

Türkiye Çeviri İşletmeleri Derneği

 

İngilizce kaynaklar

Translation Journal

A Publication for Translators by Translators about Translators and Translation

Atanet.org

ATA is a professional association founded to advance the translation and interpreting professions and foster the professional development of individual translators and interpreters. Its 11,000 members in more than 90 countries include translators, interpreters, teachers, project managers, web and software developers, language company owners, hospitals, universities, and government agencies.

Proz.com

ProZ.com’s mission is to provide tools and opportunities that translators, translation companies, and others in the language industry can use to:

  • network,
  • expand their businesses,
  • improve their work,
  • experience added enjoyment in their professional endeavors.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.