Telefonunuzun şarjı hiç bitmesin

Photo-09.09.2013-15-18-25-Medium

Akıllı telefon kullanıcılarının en temel sıkıntılarından biri günün ortasında ya da tam önemli bir iş yaparken biten şarj. Şarjdan sabah alınan telefon ya da tablet, eğer gün içinde yoğun şekilde kullanılıyorsa akşamı görmeden şarjı bitiyor. Dışardaysanız veya telefonunuzu/tabletinizi şarj etme imkanınız yoksa birden pek de hoş olmayan bir durumun içinde buluyorsunuz kendinizi.

Bu ciddi soruna çözüm olabilecek yöntemlerden birisi harici batarya taşımak. Harici bataryalar farklı boyut ve kapasitelerde üretiliyor. Ben kendim de kullandığım ve Amazon’da iyi yorumlar almış olan Anker Astro 5600 mAh cihazından bahsedeceğim. Evdeyken ya da şarj imkanı olan bir yerde bu cihazı şarja takıyorsunuz. Tam dolum süresi 4-5 saat gibi. Sonrasında gün içinde şarjınız bittiğinde cihazın üzerindeki USB kablo girişi üzerinden telefon ya da tabletinizi kolayca şarj edebilirsiniz.

Anker Astro iPhone, iPod, iPad, Android telefon ve tabletler gibi USB üzerinden şarj olabilen pek çok cihazı destekliyor. O açıdan oldukça kullanışlı. Harici batarya tam dolu olduğunda bir telefonu yaklaşık 2-3 kez şarj edebiliyor. Cihaz oldukça hafif ve şık. Kolayca çantanızda taşıyabilirsiniz. Cihazın üzerinde ne kadar şarj kaldığını gösteren bir gösterge ve mini bir led lamba var. Karanlıkta bu lambanın tam şarjla 200  saate kadar yandığı söylenmiş ama test etme fırsatım olmadı.

Yukarıdaki resim Anker Astro cihazımın iPadimi şarj etmesini gösteriyor. Ben cihazı İngiltereden yaklaşık 67 TL’ye almıştım. Türkiye piyasasında aynı ürüne rastlamadım ama muhtemelen muadil ürünler vardır. Siz de şarj sorunlarından muzdarip iseniz böyle bir çözüm deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir