PHP framework (çerçeve) kullanmamak için 6 sebep

  1. Ölümsüzsünüz o yüzden diğer geliştiricilerin kodunuzu anlaması ve genişletmesi için hep etrafta olacaksınız.
  2. Bir sosyal hayatınız yok o yüzden normalde iyi bir php çerçevesinde yer alacak kod yorumları ve dökümantasyonunu tüm vaktinizi harcayıp kendi kodunuz için yazmakta bir mahsur görmüyorsunuz. Böylece sizden sonraki diğer geliştiriciler ya da sizinle beraber çalışanlar da uygulamalarınız için kod yazabilecek.
  3. İnternette en çok ziyaret edilecek olan sitelerden birini kodluyorsunuz (1 ve 2. cümle doğruysa, kendi başınıza ve sonsuza dek) ve bu yüzden bir php çerçeve kullanmayıp “aşırı yükten” kazanacağınız olası nanosaniyeleri haklı gösterebilirsiniz.
  4. Bir internet güvenliği tanrısısınız ve iyi php çerçeveleri kodlayıp güvenlik sorunları için test eden ortak geliştirici grubundan çok daha akıllısınız.
  5. İyi bir php çerçevenin sunduklarını bir kenara bırakıp, tüm vaktinizi RESTful yönlendirme uygulamaları, ORM, şablon motoru vb. yazıp tekerleği yeniden icat ederek geçirmek istiyorsunuz. Belki de ORM kısmını atlayıp sadece veri tabanı değişmeniz gerektiği zaman, uygulamanızın büyük bir kısmını yeniden yazıyorsunuzdur.
  6. Proje “teslim” tarihiniz yok.

Php framework (çerçeve) konulu bu yazı 6 reasons not to use a PHP Framework isimli yazının tarafımca yapılmış çevirisidir.

“PHP framework (çerçeve) kullanmamak için 6 sebep” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir