Kindle E-Kitap okuyucu tanıtımı: Kindle nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır

Kindle bir elektronik kitap okuyucu ancak basit haliyle içinde yüzlerce kitabı saklayan, bataryası neredeyse bir ay giden, gözleri pek yormayan kullanışlı bir cihaz. En önemli artıları gözü diğer ekran türlerine göre daha az yorması ve batarya süresinin çok uzun olması. iPad ya da diğer LCD ekran tabletlerle kitap okumak hem gözleri yoruyor hem de batarya bir gün ancak gidiyor. Kindle kitap havasına daha yakın.

Eğer İngilizce okumayı seviyorsanız, Amazon kütüphanesi çok geniş ve hemen hemen aradığınız tüm kitapları bulmak mümkün. Maalesef Türkiye’de ekitap pazarı pek büyük değil o sebeple okuyacak kitap bulmakta zorlanabilir insan.

Ancak bu tür durumlarda Readability, Calibre ve Amazon Send to Kindle uygulamaları yardıma yetişiyor. Send to Kindle ister internet sitelerinden, ister masaüstünüzden isterseniz de eposta ile istediğiniz şekilde Kindle cihazınıza belge göndermenize olanak sağlıyor. Calibre programı ise farklı ekitap formatlarını birbirine çevirip Kindle üzerinde kullanmanızı mümkün kılıyor. Ayrıca gazete ve dergileri istediğiniz şekilde indirip Kindle’a gönderme özelliği var. Readability tarayıcı eklentisi internette beğendiğiniz ya da sonra okumayı düşündüğünüz sayfaları Kindle’a göndermenize olanak veriyor. İnternet bağlantınızın olmayacağı zamanlarda ya da yola çıkarken internet üzerinden kendi okuma listenizi oluşturup Kindle’ınıza gönderebilirsiniz.

Kindle kitap okumak için ideal bir çözüm. Yolda, seyahatte, ders aralarında kitap okumak için bire bir. Hafif olması açısından taşıması oldukça kolay. Londra metrosunda he sabah Kindle’ını çıkarıp yol boyu kitap okuyan epey insan görmek mümkün.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir