İngilizce özel ders kararı öncesi Skype / Hangouts Görüşme

online ingilizce ders

İngilizce özel ders ihtiyacı olan öğrenciler için doğru hocayı bulmak çok önemli. Doğru hoca için genelde iki temel kriter var: mesleki yeterlilik ve kişisel özellikler.

İngilizce ders verecek hocanın öncelikle ders vereceği alanlarda yetkin olması gerekiyor. Nüfusun büyük çoğunluğunun İngilizce bildiğini iddia ettiği ama aslında ufak bir kısmının iyi şekilde İngilizce konuşabildiği bir ülkede ders alınacak hocanın yetkinliğini teyit etmek önem arz ediyor. Bu sebeple gerek eğitim geçmişi, gerekse öğrenci referansları istenebilir.

İkinci kriter ise kişilik özellikleri. Bazen hoca çok yetkin olsa da hoca ve öğrencinin kişilikleri çok uyuşmayabilir. Böyle bir durumdaysa özel dersten istenen verim alınmaz. Bu sebeple İngilizce özel ders alırken hem hocanın yetkinliğine hem de öğrenci ile uyumuna bakılmalı.

İngilizce özel ders taleplerinde bir başka önemli nokta ise öğrenci ve hocanın beklentileri, hedefleri, süreyi ve diğer ilgili bileşenleri detaylıca değerlendirmeleri. Bir kere öğrenciyle hocanın birbirini görmesi, hocanın öğrencinin durumunu değerlendirmesi gerekli. Bu ise yazılı iletişimle pek mümkün değil. Öte yandan gerek hocanın gerekse öğrencinin iş temposu ve yoğunluğu sebebiyle yüz yüze görüşmeler her zaman mümkün olmayabiliyor.

online ingilizce ders

online İngilizce ders

Bu sebeplerden ötürü, İngilizce özel ders taleplerinde tanışma ve karar sürecini hızlandırıp, zamanı daha etkin kullanmak adına öğrencilere internet üzerinden görüşmeleri tercih ediyoruz. 

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir