Gmail’de istenmeyen e-postaları engelleme

Gmail’de istenmeyen e-postaları engellemenin iki farklı yolu var. İlk yöntem daha sade ve kolay ikincisi ise birkaç adımda belirlediğiniz bir adresten gelen tüm istenmeyen e-postaları siliyor.

İlk yöntem üyelikten ayrılma. Bir şekilde bir e-posta bültenine kayıt olduysanız ya da siz kayıt olmadığınız halde bir şirket ya da site size istemediğiniz e-postalar gönderiyorsa, bu mesajlardan ayrılmak için genellikle Üyelikten Ayrıl ya da İngilizcesi olarak Unsubscribe bağlantısı konulur. Bu bağlantıya tıkladığınızda size e-posta gönderen şirket ya da sitenin e-posta listesinden çıkarsınız. Aşağıdaki resimler bunun nasıl gerçekleşeceğini gösteriyor.

1

2 3

Ancak bazı siteler ne yaparsanız yapın istenmeyen e-posta göndermeye, sizi spamlamaya devam eder. Bu tür bir durumda Gmail çok kullanışlı bir seçenek sunuyor. İstenmeyen bir e-posta geldiğinde bu e-postayı açıp Gmail araç çubuğundaki Diğer seçeneğine tıklayın. Sonra Benzer e-postaları filtrele seçeneğini tıklayın. Açılan yeni ekranda Bu arama ile filtre oluştur seçeneğini tıklayın. Bir sonraki adımda Sil ve Eşleşen ileti dizilerine de uygula seçeneklerini işaretledikten sonra Filtre oluştur tuşuna basın.

Bundan sonra Gmail adresinize istenmeyen e-posta gönderen o adresten gelen tüm yeni ve eski e-postalar otomatik olarak silinecektir. Spamsız günler dilerim.

Bu aşamaların nasıl yapılacağını anlatan resimler aşağıda.

4 5 6

Etiketler: gmailde istenmeyen maillerden kurtulma, gmailde istenmeyen epostalardan kurtulma, gmailde istenmeyen postaları engelleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir