Geçici e-posta servisi

Arada bir belki daha sonra bir daha hiç kullanmayacağımız sitelere üye olmamız ya da en azından e-posta adresimizi vermemiz gerekiyor. Bu tür durumlarda sonradan bu istemediğimiz siteler üzerinden alakasız mesajlar almak rahatsız edici. Hem işimizi görmek hem de bu tür sitelerden kurtulmak adına geçici e-posta adresi kullanabiliriz. Kul-at e-posta adresi adı üstünde kısa bir süreliğine kullanılan ve sonradan içi boşaltılıp başka insanların kullanımına açılan bir e-posta hesabını ifade ediyor.

İnternette kullan-at e-posta sunan pek çok site var. Sizler için bunlardan hem görsel hem de işlevsel olarak öne çıkan 6 tanesini seçtik.

Örnek olarak Mailinator sitesini inceleyelim. E-posta adresimi isteyen siteye [email protected] diye bir adres yazıyorum. Burada “deneme” yerine aklınıza ne gelirse yazabilirsiniz. Daha sonra Mailinator sitesine gidip @mailinator.com öncesinde ne yazdızsak önümüzdeki kutucuğa yazıyoruz. Check tuşuna basınca o an bizim için oluşturulan e-posta kutusuna yönlendirilip burada istediğimiz işlemi yapabiliyoruz.

Etiketler: geçici e-posta servisi, spamden kurtulun, sahte e-posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir