İçeriğe geç

yds dersleri

YDS’ye hazırlanan öğrencilerde sürekli gözlemlediğim bir hata var. Özellikle de 70 puan altında alan öğrenciler bu problemden muzdarip. Ancak yaşadıkları sorunun maalesef farkında değiller. Sayısız kez bu problemi öğrencilerde gördükten sonra artık bir adım atmanın vakti geldi diyip bu büyük problemin ne olduğunu ve önlerindeki bu temel engeli nasıl aşacaklarını bir video ders ile anlattım.

En Büyük YDS Hatası

 


Etiketler: yds dersleri, yds stratejileri, yds teknikleri, yds dersleri

YDS Hazırlık: YDS, yani Yabancı Dil Sınavı gerek devlet kurumlarında gerekse akademik hayatta en çok talep edilen sınav. Bu sayfada YDS ile ilgili hazırlamış olduğum kaynaklara ulaşabilirsiniz.

YDS Hazırlık: Başlarken

yds puan ve seviyeleriİlk olarak YDS hazırlık sürecinde kaçınmanız gereken hataları öğrenmek için YDS’ye hazırlıkta yapılan en büyük hatalar yazısını okuyun. Buna ek olarak YDS’den Prof’a yazısını incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bu süreçte çok kritik bir rol oynayan kelime ve okuduğunu anlama becerilerine yoğunlaşmanız lazım. Daha iyi ve etkili İngilizce kelime öğrenmek için İngilizce kelime öğrenmek için kanıtlanmış 6 strateji ve Kelime defteri nedir? Kelime defteri nasıl yazılır? yazılarını okuyun. İngilizce okuma anlama becerinizi geliştirmek için ise İngilizce okuduğumu anlamıyorum yazısını inceleyin.

En Büyük YDS Hatası

En büyük YDS hatasını bu derste size gösteriyorum. Nasıl çalışacağınızı bilmezseniz vaktinizi boşa harcarsınız. Yanlış yöntemler doğru sonuca götürmez.

YDS Cümle Tamamlama Soruları Nasıl Çözülür?

YDS cümle tamamlama soruları çoğu öğrenciyi zorlayan bir soru tipi. Aslında bunun temelinde gramer temelli yaklaşım ve okuma anlama becerisinin zayıf olması yatıyor. YDS cümle tamamlama soruları nasıl çözülür video dersinde YDS sentence completion yani cümle tamamlama dediğimiz soru türünü çözmek için bilmeniz gereken kilit noktaları ve çalışma önerilerini içeriyor.

YDS Paragraf Soruları Nasıl Çözülür?

YDS paragraf soruları nasıl çözülür dersinde adım adım gerçek YDS paragraf sorularını analiz ederek size sorulara nasıl yaklaşacağınızı ve cevapları nasıl bulabileceğinizi gösteriyorum.

YDS Puan Hedefleri

Daha sonra YDS puan ve seviyeleri yazısınız göz atabilirsiniz. YDS’den 55 puan hedefliyorsanız YDS’den 55 almak yazısıyını okuyarak başlayın. YDS’den çok yüksek bir puan hedefiniz varsa  YDS’den 90 üstü almak için yazısını okuyun.

Siz YDS hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizin YDS ile ilgili en büyük kaygı ya da soru işaretleriniz neler? YDS ile ilgili neleri merak ediyorsunuz? Soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşın.

YDS Sınavınızda Başarı ✅ için Rehber Kaynak ?

YDS Rehberi, YDS sınavına hazırlanan öğrenciler için örnek soru çözümleri, başarı getiren çalışma yöntemleri ve kapsamlı güncel YDS deneme sınavları sunuyor. YDS Rehberi kitabımızda hem bir öğrenci hem de bir öğretmen olarak 10+ yıllık YDS eğitim ve öğrenme sürecimde edindiğim, bana Türkiye derecesi kazandıran tecrübe, yöntem ve kaynakları paylaşıyorum.

YDS Özel Ders

YDS özel ders almadan önce İngilizce özel ders alırken dikkat edilecek noktalar yazısınız okumanızı öneririm.

YDS alanında Türkiye dereceli bir İngilizce hocasıyla çalışmak isterseniz Hüseyin Demirtaş ile YDS çalışmak istiyorsanız YDS Özel Ders sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

YDS kaynaklarını kaçırmayın

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: yds dersleri, yds hazırlık, yds konu anlatımı, yds kaynakları, yds ipuçları, yds tavsiyeleri, yds rehberlik