İçeriğe geç

problem solution essay yazma

Problem solution essay nasıl yazılır sorusunu bu dersimizde cevaplayacağız. Size hem baştan sona problem solution essay yazmayı video dersi ile göstereceğim hem de yazdığımız essay metnini sizinle paylaşacağım. Böylece bu derste göreceğiniz problem solution essay örneği üzerinden yeni kalıp ve kelimeler öğrenebileceksiniz.

Problem solution essay nedir?

Problem solution essay, adı üstünde problem çözme kompozisyonudur. Bu essay türüden bize verilen bir probleme çözümler geliştiririz. Mesela “How can we decrease obesity?” yani “Obeziteyi nasıl düşürebiliriz?” konusu bu türe örnektir. Giriş paragrafında problemi anlatıp thesis cümlesinde çözüm yöntemlerini belirtiriz. Sonra her bir gelişme paragrafında bir çözüm yöntemini anlatırız. Sonuç paragrafında ise genel bir özet verip çözüm yöntemlerini tekrar kısaca belirtiriz.

Problem solution essay nasıl yazılır?

bu bölümde size aşağıda hazırlamış olduğum problem solution essay nasıl yazılır video dersi üzerinden adım adım bir problem solution essayinin nasıl yazılacağının anlatıyorum. 15 dakikalık bu derse outline yazmayı, thesis yazmayı, introduction yazmayı, body geliştirmeyi ve conclusion yazmayı adım adım canlı canlı görüyorsunuz.

Yazımızın konusu “How can we end poverty?” yani “Yoksulluğu nasıl bitirebiliriz?”

Problem Solution Essay Örneği

Ending poverty

Poverty is a global problem. There are poor people all around the world. Both developed countries and developing countries suffer from poverty. The number of people who live in poverty is increasing around the globe.  Poverty is a huge social problem and governments should take steps to eradicate poverty. The two most important steps that governments can take to eradicate poverty are to increase access to education and to
support entrepreneurs.

The first step that governments should take to end poverty is to increase access to education. When people are educated, they know more about the world and themselves. Educated people can read and learn. They can find solutions to their problems. They can develop new tools and methods. Education enable people to improve their lives. If all the people in a society are educated, they will be able to eliminate poverty gradually.

Secondly, governments should support entrepreneurs in order to eliminate poverty. Entrepreneurs are people who try to find solutions to everyday problems. They create new jobs and opportunities and they improve the living conditions in a society. Entrepreneurs provide employment and thus decrease poverty in a society. Therefore they should be supported by the government through incentives and tax reductions.

To sum up, poverty is a global problem. However, it is possible to eliminate poverty. By increasing access to education and by supporting entrepreneurs
governments can eliminate poverty. If the governments around the world embrace these steps, we will be able to eradicate poverty in a few decades.

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin ?

essay rehberi 281 şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi’ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.