İçeriğe geç

kuepe speaking

koç kuepeKoç Üniversitesi KUEPE sınavı ile ilgili bilgiler, kaynaklar ve tavsiyeler bu sayfada. KUEPE içeriği, KUEPE örnek sınavları ve KUEPE tavsiyeleri ile Koç Üniversitesi hazırlık atlama sınavına verimli bir şekilde hazırlanın.

KUEPE Nedir? KUEPE Sınavı Nedir?

KUEPE, Koç University English Proficiency Exam ifadesinin kısaltmasıdır. Yani Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı anlamına gelmektedir. KUEPE sınavı Koç Üniversitesi öğrencilerinin bölümlerine başlayabilmek için geçmek zorunda oldukları İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ölçen kapsamlı bir akademik İngilizce sınavıdır. KUEPE sınav formatı ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

KUEPE Yerine Kabul Edilen Sınavlar

Eğer KUEPE sınavına giremediyseniz, sınavı kaçırdıysanız ya da KUEPE’de istenilen notu alamadıysanız alternatif olarak aşağıdaki sınavlardan birisinden kabul edilen notu alarak Koç Üniversitesi İngilizce hazırlık sınıfını geçebilirsiniz.

  • KU ELC Kurumsal TOEFL 550/4
  • TOEFL IBT 80/20 (Sadece devlet üniversitelerinden alınmış olan IBT TOEFL sonuçları kabul edilmektedir. Eğer öğrenci sınava yurt dışında girmişse Üniversite Yönetim Kurulu’na sınavının kabulu için dilekçe yazabilir.)
  • CAE: C
  • E-YDS: 87

KUEPE Sample & KUEPE Örnek Sınav

KUEPE sample bir başka deyişle KUEPE örnek sınav, KUEPE formatını görmek ve seviyenizi belirlemek için ideal bir kaynak. KUEPE örnek sınav Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Örneği sayfasında yer alıyor.

KUEPE Speaking

KUEPE speaking bölümü yaklaşık 10 dakika sürüyor. Bu bölüm 20 puan üzerinden değerlendiriliyor. KUEPE speaking sınavında 3 bölümlü canlı bir mülakat gerçekleşiyor. İlk önce puanlandırılmayan bir tanışma ve ısınma kısmı oluyor. Daha sonra kişisel tecrübeleriniz, bir konudaki görüşleriniz ve o konudaki görüşlerinizle ilgili ek soruları içeren bir konuşma sınavını tamamlıyorsunuz. KUEPE speaking bölümü formatı IELTS speaking bölümü formatına çok benziyor.

KUEPE speaking bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE speaking sayfasında bulabilirsiniz.

KUEPE Writing

KUEPE writing bölümü yaklaşık 65 dakika sürüyor. Bu bölüm 25 puan üzerinden değerlendiriliyor. KUEPE writing sınavında önce size verilen akademik bir okuma parçasını okuyup analiz ediyorsunuz. Daha sonra bu parçada okuduklarınızda yola çıkarak size verilecek konu ile ilgili İngilizce bir kompozisyon yani essay yazıyorsunuz. Yazı konusu akademik bir konu ya da güncel olaylarla ilgili bir konu olabilir.

KUEPE writing bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE writing sayfasında bulabilirsiniz.

KUEPE Reading

KUEPE reading bölümünde hem reading hem de Use of English bölümü yer alıyor. Reading bölümünde 3 tane akademik okuma parçası ve bunlarla ilgili çoktan seçmeli sorular var. Use of English böümünde ise cloze test şeklinde hazırlanmış gramer ve kelime soruları yer alıyor. Bu bölüm toplam 65 dakika sürüyor. Reading bölümü 40 puan üzerinden notlandırılıyor.

KUEPE reading bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE reading sayfasında bulabilirsiniz.

KUEPE Listening

KUEPE listening bölümü 30 dakika sürüyor. Bu bölümde 2 tane görev var. İlki while-listening olarak adlandırılan, bir konuşmayı dinlerken önünüzdeki çoktan seçmeli sorulara cevap verdiğiniz dinleme testi. İkincisinde ise note taking yani not alma yapıyorsunuz. Konuşmayı dinleyip not alıyorsunuz. Daha sonra notlarınızdan yola çıkarak soruları cevaplıyorsunuz. Listening bölümü 15 puan üzerinden notlandırılıyor.

KUEPE listening bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE listening sayfasında bulabilirsiniz.

Koç KUEPE Dersleri

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalında yayınlanan Koç Üniversitesi KUEPE sınavı için faydalı derslerden oluşan bu oynatma listesinde size sınavın her bölümünde yol gösterecek dersler yer alıyor.

KUEPE Kursu & KUEPE Özel Ders

Koç Üniversitesi KUEPE sınavına hazırlanan öğrenciler için dönemsel olarak özel KUEPE kursu ve KUEPE özel dersleri veriyorum. Koç Üniversitesi KUEPE sınavı için gerçekleştirdiğimiz eğitimler ile bilgi almak için KUEPE Kursu & KUEPE Özel Ders sayfasını ziyaret edin. Eylül sınavına hazırladığımız öğrencilerimizden Beren Hanım’ın hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

Koç Üniversitesi KUEPE Sonuçları

Koç Üniversitesi KUEPE Sonuçları, KOÇ Üniversitesi ELC yani İngilizce Dil Merkezi sayfasında duyurular kısmında yayınlanıyor.

Kaynakça


Etiketler: kuepe sample, kuepe örnek sınav, kuepe sınavı nedir, kuepe speaking, kuepe writing, kuepe nedir, kuepe örnekleri, kuepe kursu, koç üniversitesi hazırlık atlama sınavı örneği, koç üniversitesi kuepe sonuçları,