İçeriğe geç

kuepe örnekleri

KUEPE Örnekleri sayfasında Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Örnekleri yer alıyor. İlk önce farklı KUEPE reading, listening, writing ve speaking bölümlerinden örnek kısımları sizinle paylaşacağız. En sonda ise komple bir sınav dosyasını bulabilirsiniz.

KUEPE Reading

Örnek bir paragraf:

“Until school attendance became compulsory in the United States in the mid-19th century, apprenticeships and communal activities were the primary ways in which young children learned. However, this sort of individual instruction was increasingly replaced by systematized group methods fueled by laws regulating child labor and other social changes that placed more children in schools. Not long after universal compulsory school laws were enacted—a process that was completed in the U.S. by the early 20th century—some parents and educators grew dissatisfied with the dominant school system and offered alternatives, including learning at home.”
Örnek bir soru:

1) The main aim of paragraph 2 is to ____.
a) explain when apprenticeships and communal activities lost their popularity in the U.S.
b) show how compulsory school laws ended child labor in the U.S.
c) criticize the way homeschooling was replaced by the school system in the U.S.
d) summarize the developments that led to the idea of homeschooling in the U.S.

KUEPE Use of English

Use of English Part 1 – Örnek Metin

“There is a myth that bilinguals express their true emotions in their first language (when they have not acquired both languages at the same time). Like all myths, there are instances 21 true. For example, an adult Portuguese-English bilingual who 22 English when he was fourteen might say that if something 23 angry, there is no doubt that he will use Portuguese to express himself.”

Use of English Part 1 – Seçenekler

21) a) where is it b) when it is c) while is it d) which it is
22) a) acquired b) has acquired c) is acquiring d) has been acquiring
23) a) he made b) makes him c) he will make d) which makes him

Use of English Part 2 – Metin

“To test the power of the placebo effect, a group of researchers had people drink an energy drink that was advertised as 32 people’s mental ability. To 33 the effect of the drink on people’s performance, they measured the number of words that people were able to unscramble. In the study, 34 were told different information about the effectiveness of the drink.”

Use of English Part 2 – Seçenekler

32) a) altering b) fluctuating c) commencing d) monitoring
33) a) justify b) analyze c) maximize d) accommodate
34) a) substitutes b) commissions c) categories d) participants

KUEPE Listening

Örnek metin

“Alex: Well, basically, as you said, it’s an opportunity for the public to participate and collaborate in scientific research. And this is done simply with the intention of increasing the amount of scientific knowledge. Through this program we can involve the public in the projects scientists are leading by having them gather more data in a relatively short amount of time.”

Örnek soru

The purpose of Citizen Science is to ______.
a) encourage more people to become scientists
b) raise funds for community scientific projects
c) increase the amount of scientific knowledge
d) raise awareness of technological developments

KUEPE Writing

Writing konusu

In your opinion, do social media have a positive influence on children’s social development? Why or why not?

Writing konusu ile ilgili okuma metninden bir bölüm

“Popular culture and technology are redefining the meaning of relationships: what relationships are, how they develop and are maintained, and how many relationships we can have. Technology has enabled people who have never met nor will ever meet to call themselves friends. The line between connections, acquaintances, and real friends has become blurred, as happens on Facebook. We have entered a new era of relationships in which the rules and practices that have guided the development, maintenance, and termination of relationships are being rewritten. This crazy new world of relationships is the one in which children are learning all about relationships with family, friends, and others.”

KUEPE Speaking

Some people believe that the purpose of going to school is to pass exams rather than to
gain knowledge. What is your opinion on this issue? Why?

What factors at home or in school make learning difficult for students? (Why?/How?)
How can parents or teachers deal with those problems?

KUEPE – Tam Sınav Örneği

Buraya tıklayarak Koç Üniversitesinin paylaşmış olduğu resmi KUEPE örneğini indirebilirsiniz.

KUEPE Rehberi

KUEPE ile ilgili her şey Koç Üniversitesi KUEPE Sınavı sayfasında.


Etiketler: kuepe sample, kuepe örnek, kuepe örnekleri, koç üniversitesi hazırlık atlama sınavı örneği

koç kuepeKoç Üniversitesi KUEPE sınavı ile ilgili bilgiler, kaynaklar ve tavsiyeler bu sayfada. KUEPE içeriği, KUEPE örnek sınavları ve KUEPE tavsiyeleri ile Koç Üniversitesi hazırlık atlama sınavına verimli bir şekilde hazırlanın.

KUEPE Nedir? KUEPE Sınavı Nedir?

KUEPE, Koç University English Proficiency Exam ifadesinin kısaltmasıdır. Yani Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı anlamına gelmektedir. KUEPE sınavı Koç Üniversitesi öğrencilerinin bölümlerine başlayabilmek için geçmek zorunda oldukları İngilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ölçen kapsamlı bir akademik İngilizce sınavıdır. KUEPE sınav formatı ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

KUEPE Yerine Kabul Edilen Sınavlar

Eğer KUEPE sınavına giremediyseniz, sınavı kaçırdıysanız ya da KUEPE’de istenilen notu alamadıysanız alternatif olarak aşağıdaki sınavlardan birisinden kabul edilen notu alarak Koç Üniversitesi İngilizce hazırlık sınıfını geçebilirsiniz.

  • KU ELC Kurumsal TOEFL 550/4
  • TOEFL IBT 80/20 (Sadece devlet üniversitelerinden alınmış olan IBT TOEFL sonuçları kabul edilmektedir. Eğer öğrenci sınava yurt dışında girmişse Üniversite Yönetim Kurulu’na sınavının kabulu için dilekçe yazabilir.)
  • CAE: C
  • E-YDS: 87

KUEPE Sample & KUEPE Örnek Sınav

KUEPE sample bir başka deyişle KUEPE örnek sınav, KUEPE formatını görmek ve seviyenizi belirlemek için ideal bir kaynak. KUEPE örnek sınav Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Örneği sayfasında yer alıyor.

KUEPE Speaking

KUEPE speaking bölümü yaklaşık 10 dakika sürüyor. Bu bölüm 20 puan üzerinden değerlendiriliyor. KUEPE speaking sınavında 3 bölümlü canlı bir mülakat gerçekleşiyor. İlk önce puanlandırılmayan bir tanışma ve ısınma kısmı oluyor. Daha sonra kişisel tecrübeleriniz, bir konudaki görüşleriniz ve o konudaki görüşlerinizle ilgili ek soruları içeren bir konuşma sınavını tamamlıyorsunuz. KUEPE speaking bölümü formatı IELTS speaking bölümü formatına çok benziyor.

KUEPE speaking bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE speaking sayfasında bulabilirsiniz.

KUEPE Writing

KUEPE writing bölümü yaklaşık 65 dakika sürüyor. Bu bölüm 25 puan üzerinden değerlendiriliyor. KUEPE writing sınavında önce size verilen akademik bir okuma parçasını okuyup analiz ediyorsunuz. Daha sonra bu parçada okuduklarınızda yola çıkarak size verilecek konu ile ilgili İngilizce bir kompozisyon yani essay yazıyorsunuz. Yazı konusu akademik bir konu ya da güncel olaylarla ilgili bir konu olabilir.

KUEPE writing bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE writing sayfasında bulabilirsiniz.

KUEPE Reading

KUEPE reading bölümünde hem reading hem de Use of English bölümü yer alıyor. Reading bölümünde 3 tane akademik okuma parçası ve bunlarla ilgili çoktan seçmeli sorular var. Use of English böümünde ise cloze test şeklinde hazırlanmış gramer ve kelime soruları yer alıyor. Bu bölüm toplam 65 dakika sürüyor. Reading bölümü 40 puan üzerinden notlandırılıyor.

KUEPE reading bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE reading sayfasında bulabilirsiniz.

KUEPE Listening

KUEPE listening bölümü 30 dakika sürüyor. Bu bölümde 2 tane görev var. İlki while-listening olarak adlandırılan, bir konuşmayı dinlerken önünüzdeki çoktan seçmeli sorulara cevap verdiğiniz dinleme testi. İkincisinde ise note taking yani not alma yapıyorsunuz. Konuşmayı dinleyip not alıyorsunuz. Daha sonra notlarınızdan yola çıkarak soruları cevaplıyorsunuz. Listening bölümü 15 puan üzerinden notlandırılıyor.

KUEPE listening bölümü ile kaynaklara, örneklere ve ipuçlarına KUEPE listening sayfasında bulabilirsiniz.

Koç KUEPE Dersleri

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalında yayınlanan Koç Üniversitesi KUEPE sınavı için faydalı derslerden oluşan bu oynatma listesinde size sınavın her bölümünde yol gösterecek dersler yer alıyor.

KUEPE Kursu & KUEPE Özel Ders

Koç Üniversitesi KUEPE sınavına hazırlanan öğrenciler için dönemsel olarak özel KUEPE kursu ve KUEPE özel dersleri veriyorum. Koç Üniversitesi KUEPE sınavı için gerçekleştirdiğimiz eğitimler ile bilgi almak için KUEPE Kursu & KUEPE Özel Ders sayfasını ziyaret edin. Eylül sınavına hazırladığımız öğrencilerimizden Beren Hanım’ın hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

Koç Üniversitesi KUEPE Sonuçları

Koç Üniversitesi KUEPE Sonuçları, KOÇ Üniversitesi ELC yani İngilizce Dil Merkezi sayfasında duyurular kısmında yayınlanıyor.

Kaynakça


Etiketler: kuepe sample, kuepe örnek sınav, kuepe sınavı nedir, kuepe speaking, kuepe writing, kuepe nedir, kuepe örnekleri, kuepe kursu, koç üniversitesi hazırlık atlama sınavı örneği, koç üniversitesi kuepe sonuçları,