İçeriğe geç

ingilizce yazma dersleri

Writing yani İngilizce yazı becerisi hayatın her alanında gereken bir beceri. Özellikle okul ve iş bağlamında İngilizce yazı yazma becerilerine çok fazla ihtiyaç duyuluyor. Ancak Türkiyedeki sistemde insanlar ömür boyu gramer öğrendiği için pek writing öğrenemiyorlar. Dahası çoğu kurumda sağlıklı ve kapsamlı bir writing eğitimi verilmiyor ve öğrenciler kendi yolunu bulmak zorunda bırakılıyor. Çoğu bu süreçte yönünü kaybediyor.

Writing Nasıl Gelişir?

Sadece online özel eğitimlerimde paylaştığım “Writing Nasıl Gelişir?” dersini herkes nasıl daha iyi İngilizce yazı yazabileceğini öğrensin, yanlış yöntemlerle vakit kaybetmesin diye sizinle paylaşmaya karar verdim.

essay örnekleri ielts toefl proficiency

İlk önce İngilizce yazma ( writing yazma ) becerilerinizi 3 adımda geliştirin yazısını okuyarak writing süreciyle ilgili bilgi edinin. Daha sonra Writing yazamıyorum, ne yapmalıyım?Writing nasıl çalışılır? İngilizce yazı yazma için 6 adım ve  Writing nasıl geliştirilir? yazılarını okuyup İngilizce yazma becerinizi geliştirmek için bilmenin gerekenleri öğrenin. Tüm essay kaynaklarına Essay Rehberi – İngilizce Kompozisyon Kılavuzu sayfasından erişin.

İngilizce Cümle Yazma & İngilizce Paragraf Yazma

İngilizce yazı yazmaya sıfırdan başlıyorsanız ilk olarak İngilizce cümle kurmaİngilizce paragraf yazma ve İngilizce paragraf örnekleri yazılarını inceleyin.

Nasıl daha kaliteli ve kompleks İngilizce cümleler kurabileceğinizi öğrenmek için İngilizce cümle kurma becerisi nasıl geliştirilir? dersini okuyun.

Essay Yazma – İngilizce Kompozisyon

Daha sonra İngilizce essay nasıl yazılır sayfasında İngilizce kompozisyon yazmanın temellerini öğrenin. İngilizce essay türleri ile sizi bekleyen farklı essay türlerini öğrenin. Essay Örnekleri ve TOEFL Essay Örnekleri ile farklı seviye ve konularda yazıları inceleyin. Essay Kalıpları ile yazınızı nasıl geliştireceğinizi öğrenin.

Thesis Ne Demek? Thesis Statament Ne Demek? sorusunun cevabını bildiğinizden ve Thesis Statement Nasıl Yazılır – Thesis Yazma dersini izlediğinizden emin olun.

 

Argumentative Essay Nasıl Yazılır?

Argumentative essay nasıl yazılır

Argumentative essay nasıl yazılır

Argumentative essay yazımını baştan sona gerçek bir örnek üzerinden anlatan ve şu ana kadar sadece ücretli eğitimlerimde paylaştığım Argumentative Essay Nasıl Yazılır video dersini Hüseyin Demirtaş ile İngilizce ziyaretçileri ve Essay Rehberi kitabı okuyucularıma hediye olarak yayınladım.

Essay Konuları

Writing: Essay konuları ve Essay topics: İngilizce yazı konuları writing pratiği yapın. Ama yazarken off topic olmayın. Ek kaynağa ihtiyaç duyarsanız Online Writing Merkezleri sayfasından çeşitli ücretsiz writing kaynaklarına erişebilirsiniz. Eğer kaynaklara referans veren akademik bir yazı yazmanız gerekiyorsa Referans Stilleri, Kaynak Gösterme ve Alıntı Yapma yazısı size yol gösterecektir.

Essay Kontrol Video Dersleri

Essay kontrol video derslerinde farklı öğrenci yazılarını baştan sona inceleyip sık yapılan yanlışların nasıl düzeltileceğini tek tek gösteriyorum.

Writing Kaynakları

Writing dersi

Writing çalıştırdığım bir öğrencimin hikayesini 2 derste ikiye katlanan Writing puanı yazısında okuyabilirsiniz. Writinginizi geliştirmek ya da writing sınavınızı geçmek için özel ders ihtiyacınız varsa Writing Özel Ders sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Yazdığınız essaylerin kontrol edilmesi, feedback verilip düzeltilmesi gerekiyorsa Writing & essay eğitiminde Türkiye’de bir ilk ve Online Essay Kontrol yazıları yardımcı olacaktır.

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin ?

essay rehberi 281 şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi’ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

 


Etiketler: ingilizce yazma dersleri, writing dersleri, writing konu anlatımı, writing hazırlık