İçeriğe geç

ingilizce öğrenmek istiyorum

İngilizce öğrenmek için bilmeniz gereken tüm kaynaklara bu sayfada ulaşacaksınız. Adım adım İngilizce dersleri ile kolay bir şekilde İngilizce öğreneceksiniz.

İngilizce öğrenme videoları ile en iyi İngilizce öğrenme tekniklerini öğrenecek ve size anlatacağım İngilizce öğrenme programını takip ederek hızlı ve etkili şekilde İngilizce öğrenmeye başlayacaksınız.

İngilizce öğrenme sayfasında hem sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler hem de İngilizcesini geliştirmek isteyenler için kaynaklar yer alacak.

Sayfa içeriği güncelleniyor.

İngilizce Öğrenmek: Amaç ve Hedefleri Belirlemek

İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. İlk önce bir hedefin erişilebilir olması için sınırlarının ve amacının belli olması lazım. İngilizce öğrenmek hedefi çok geniş bu sebeple öncelikle ne için ve ne seviyede İngilizce öğrenmek istediğinizi belirlemek gerekiyor. TOEFL, IELTS gibi uluslararası bir dil sınavını geçmek için mi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz yoksa memuriyette derece için mi YDS’ye girmeniz gerekiyor? Dizi izlemek için mi yoksa kitap okumak için mi İngilizce öğrenmeniz gerekiyor? Turizm sektörü için mi yoksa sağlık ya da havacılık sektörü için mi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevaplar ne şekilde çalışmanız gerektiğinizi ve hangi kaynakları kullanacağınızı etkileyecektir. Mesela söz gelimi YDS sınavından iyi puan almak için speaking yani konuşma çalışmanıza gerek yok ya da turizm sektöründe çalışacaksanız turizm ile ilgili kelimeleri öğrenmek sizin için tıp terminolojisi öğrenmekten çok daha faydalı olacaktır.

İngilizce Öğrenmek: Uygun Kaynakları Kullanmak

Ne tür İngilizceye ağırlık vereceğinize karar verdikten sonra İngilizce öğrenmek için kaynak yazıları listelediğim İngilizce öğrenmek sayfasından ihtiyacınız olan konuyu okuyabilirsiniz.

# ingilizce öğrenmek istiyorum

Yıllardır İngilizce üzerine yazdıklarımı İngilizce Öğrenme Rehberi sayfası çatısı altında topluyorum. İngilizce yazmaktan İngilizce konuşmaya, İngilizce eğitim programlarından İngilizce rüya görmeye kadar pek çok farklı konu bu sayfada toplanacak. İyi yolculuklar!

ingilizce öğrenme

ingilizce öğrenme

 Hüseyin Demirtaş’ın İngilizce öğrenimiyle ilgili yeni kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listesine üye olun. İşinizi şansa bırakmayın!  

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 

İngilizce Öğrenme Rehberi

İngilizce Yazı Yazmak

İngilizce Okumak

İngilizce Dinlemek

İngilizce Konuşmak

Uluslararası İngilizce Dil Sınavları

Kurumlar için sınavlar

İngilizce Kaynaklar

İngilizce Alıştırma

İngilizce Soru & Cevap


Etiketler: ingilizce öğrenmek, ingilizce, ingilizce kaynaklar, ingilizce rehberi, ingilizce öğrenme rehberi