İçeriğe geç

ingilizce öğrenmek

ingilizce ders notlarıUzun süredir aldığım notları daha derli toplu tutmak adına İngilizce Ders Notları yazı dizisini başlatıyorum. Bu sayfada İngilizce derslerimde öğrencilerimde gözlemlediğim kelime, telaffuz, gramer ve yaklaşım yanlışlarına ek olarak, dil öğrenimiyle ilgili faydalı kaynak ve tartışmaları derliyor olacağım. İngilizce serüveninizde faydalı olması dileğiyle!

İngilizce Ders Notları

İngilizce ders notları serisini Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalımda yayınladığım yüzlerce dersi daha derli toplu bir şekilde öğrencilerimizle paylaşmak ve ders notlarını ekleyebilmek için oluşturdum. Tüm derslerin videolarını ve ders notlarını adım adım bu sayfada toplayacağım.

İngilizce Okuma & Anlama (Reading) Dersleri

İngilizce okuma anlama yani reading becerisi ile ilgili Hüseyin Demirtaş ile İngilizce kanalında 3 büyük eğitim programı yer alıyor.

İngilizce Yazı Yazma (Writing) Dersleri

 • Essay Dersleri – Writing Dersleri – İngilizce Yazı Yazma
 • Essay Kontrol Soruları

İngilizce Dinleme & Konuşma

 • Listening Dersleri – İngilizce Dinleme Alıştırmaları
 • 41 Gün Speaking
 • İngilizce Saati
 • İngilizce Konuşma – Speaking Dersleri – İngilizce Telaffuz

İngilizce Sınavlar

 • YDS Hazırlık Dersleri & YÖKDİL Dersleri
 • TOEFL Hazırlık Dersleri
 • IELTS Hazırlık Dersleri

İngilizce Hazırlık Atlama

 • İngilizce Hazırlık Atlama Dersleri (Proficiency)

İngilizce Gramer Dersleri

 • İngilizce Gramer Dersleri & Konu Anlatımı
 • Sık Yapılan İngilizce Hataları

Sıfırdan İngilizce Dersleri

 • Sıfırdan İngilizce Dersleri

İngilizce Ders Notları — İlk Yazılar

İngilizce ders notları ilk bülten için hazırladığım yazılar şu şekilde:


Etiketler: ingilizce ders notları, birebir derslerden notlar, grup derslerinden notlar, kitaplardan notlar

İngilizce Öğrenmek: Amaç ve Hedefleri Belirlemek

İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. İlk önce bir hedefin erişilebilir olması için sınırlarının ve amacının belli olması lazım. İngilizce öğrenmek hedefi çok geniş bu sebeple öncelikle ne için ve ne seviyede İngilizce öğrenmek istediğinizi belirlemek gerekiyor. TOEFL, IELTS gibi uluslararası bir dil sınavını geçmek için mi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz yoksa memuriyette derece için mi YDS’ye girmeniz gerekiyor? Dizi izlemek için mi yoksa kitap okumak için mi İngilizce öğrenmeniz gerekiyor? Turizm sektörü için mi yoksa sağlık ya da havacılık sektörü için mi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevaplar ne şekilde çalışmanız gerektiğinizi ve hangi kaynakları kullanacağınızı etkileyecektir. Mesela söz gelimi YDS sınavından iyi puan almak için speaking yani konuşma çalışmanıza gerek yok ya da turizm sektöründe çalışacaksanız turizm ile ilgili kelimeleri öğrenmek sizin için tıp terminolojisi öğrenmekten çok daha faydalı olacaktır.

İngilizce Öğrenmek: Uygun Kaynakları Kullanmak

Ne tür İngilizceye ağırlık vereceğinize karar verdikten sonra İngilizce öğrenmek için kaynak yazıları listelediğim İngilizce öğrenmek sayfasından ihtiyacınız olan konuyu okuyabilirsiniz.

# ingilizce öğrenmek istiyorum

Yıllardır İngilizce üzerine yazdıklarımı İngilizce Öğrenme Rehberi sayfası çatısı altında topluyorum. İngilizce yazmaktan İngilizce konuşmaya, İngilizce eğitim programlarından İngilizce rüya görmeye kadar pek çok farklı konu bu sayfada toplanacak. İyi yolculuklar!

ingilizce öğrenme

ingilizce öğrenme

 Hüseyin Demirtaş’ın İngilizce öğrenimiyle ilgili yeni kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listesine üye olun. İşinizi şansa bırakmayın!  

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 

İngilizce Öğrenme Rehberi

İngilizce Yazı Yazmak

İngilizce Okumak

İngilizce Dinlemek

İngilizce Konuşmak

Uluslararası İngilizce Dil Sınavları

Kurumlar için sınavlar

İngilizce Kaynaklar

İngilizce Alıştırma

İngilizce Soru & Cevap


Etiketler: ingilizce öğrenmek, ingilizce, ingilizce kaynaklar, ingilizce rehberi, ingilizce öğrenme rehberi