İçeriğe geç

ingilizce çeviri kursu

pratik İngilizce çeviriPratik İngilizce Çeviri Eğitimi gerçek hayattan pratik örnekler üzerinden İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce çeviri mantığını öğreten 60+ dersten oluşan 10+ saatlik modüler bir online bir video eğitimdir. Pratik Çeviri Eğitimini internet üzerinden 7/24 istediğiniz yerde istediğiniz zaman takip edip ilerleyebilirsiniz.

 

Program İçeriği

Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi 3 modülden oluşuyor:

 • Çevirinin Temelleri: Teorik & Pratik Bilgiler
 • İngilizceden Türkçeye Çeviri
 • Türkçeden İngilizceye Çeviri

Çevirinin Temelleri

 • Çevirideki temel kavramlar
 • Çeviri destek yazılımları
 • Çevirinin mantığı
 • Çeviri sürecindeki araştırma teknikleri
 • Çeviri becerinizi geliştirecek teknikler

İngilizceden Türkçeye Çeviri

 • Özlü söz çevirisi
 • Haber cümleleri çevirisi
 • Makale cümleleri çevirisi
 • Edebi cümle çevirileri

Türkçeden İngilizceye Çeviri

 • Haber cümlesi çevirileri
 • Makale cümlesi çevirileri
 • Kitap cümlesi çevirileri
 • İş cümlesi çevirileri

Bonuslar

 • Pratik Çeviri Eğitimi ödevlerinin değerlendirilmesi: Size her bir ünite ile ilgili çeviri ödevleri veriyorum. Daha sonra video derslerle çevirileri tek tek anlatıyorum. Sonrasında ise anlamadığınız yerleri değerlendirmem için bana gönderebiliyorsunuz.
 • Karşılaştırmalı çeviri örnek dosyaları (PDF): Önceki dönemlerden öğrencilerimizden çeviri örneklerini size hem fikir vermesi hem de iyi ve kötü çeviri örneklerini görebilmeniz için paylaşıyoruz.

Bu Program Kimin için?

Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi, orta seviye üstünde İngilizce becerisine sahipseniz ve çeviri yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız bu program size göre. ​

Pratik Çeviri Eğitimi kimin için? İşte cevabı:

 • Tercüme yeteneğini geliştirerek anlama ve konuşma becerisine katkı sağlamak isteyenler için
 • İş hayatında ve kişisel hayatında İngilizce becerilerini geliştirip daha etkin ve kalitesi İngilizce kullanmak isteyenler için
 • İngilizce iş yazışmalarını daha profesyonel bir üslupla yapmak isteyenler için
 • Reading ve writing becerilerini geliştirmek isteyenler için
 • Akademik çeviri becerisini geliştirip daha rahat makale yazmak isteyenler için
 • Popüler kitapları, mailleri, magazin ve gazeteleri, akademik yazıları çevirmek, akademik çalışmalarını İngilizceye çevirebilmek, İngilizce mail yazmak isteyenler için

Bu Eğitim Neyi Öğretecek?

Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi, size çeviri yapmanın temel mantığını, çevirmenlerin kullandığı araştırma ve planlama yöntemlerini, ileri seviye cümle analizlerini ve çeviri yaklaşımlarını pratik örnekler üzerinden adım adım öğretecek.​​​

Yani Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi size kendi başınıza çeviri yapmaya başlamanız için​​ size sağlam bir temel ve yol haritası verecek.

Öğrenci Yorumları

Pratik İngilizce Çeviri Eğitimini tamamlayan öğrencilerimden yorumlar:

Simge

Bana en çok katkı sağlayan alanlar ekonomi, genetik ve anayasa maddeleri gibi teknik konulardaki çeviriler oldu. Derslerin kısa olması beni sıkmadı ve anlatımınız oldukça eğlenceliydi. Sabırsızlıkla İngilizce okuma kampını bekliyorum..

Yavuz

Hüseyin Hocam,

Verdiğiniz dersler ve emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Şuanda ingilizce master tezimi yazma sürecindeyim ve neyi nasıl ifade edeceğimi bulma konusunda derslerinizin çok faydasını gördüm.
Özellikle cümleleri bölerek analiz etmek önemli bir fayda sağlıyor.
Mehmet

Gerçekten dersleriniz çok verimli diyebilirim öncelikle cümleleri bölerek analiz etmeniz anlamı yakalamaya çok yardımcı oluyor, aynı zamanda çevirilen konuyla ilgili bilgi sahibi olmayı vurgulamanız çok dikkat çekici benim için çünkü bilinen konuyla ilgili çeviri yapmak ve anlamak kolaylaşıyor. Terminoloji taramanız ilavaten çok dikkat çekiciydi benim için…,

Tuğba

Bu haftaki dersler benim için son derece verimliydi. Çevirideki önerdiğiniz yolların pratik ve akılda kalıcı olduğunu düşünüyorum.

Ben bir metni okurken özellikle cümleyi Türkçe olarak toparlarken zorlanıyorum. Bir şekilde anlıyorum ancak bir bütün olarak yazmaya geldiğimde tıkanabiliyorum. Bu haftaki dersler bu noktada bana çok yardımcı oldu. Özellikle bölerek ve parça parça gitmek benim açımdan faydalı bir yol. Ayrıca cümle içlerindeki relativeleri görme noktasında da faydalı oldu.

Eğitim Nasıl İşliyor?

Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi internet üzerinden 7/24 erişebileceğiniz modüler bir video eğitimi. Tüm dersler sizin için özel olarak sıralandı. Eğitim sistemine giriş yaptıktan sonra dersleri sırayla izleyip, not alıp, ödevlerinizi yaparak kendi hızınıza uygun şekilde ilerliyorsunuz. Yani kontrol sizde. Programınıza ve enerjinize göre plan yapıp bu eğitimi adım adım bitirebilirsiniz.

Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Pratik Çeviri Eğitimi online modüler bir video eğitim. Eğitime kayıt olduktan sonra sipariş onay mesajı ile birlikte derslere erişiminiz başlıyor. Pratik Çeviri eğitimini detaylı bir çalışma ile 10-14 haftalık sürede derinlemesine bitirebilirsiniz. Eğer çokça bol vaktiniz varsa ve odaklanarak çalışırsanız eğitim içeriğini 4-5 haftada bitirmeniz de mümkün. Ayrıca eğitimdeki tüm derslere 1 yıl boyunca erişiminiz var yani dersleri tekrar izleyebilirsiniz.

Program Ücreti & Kayıt

Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi ile ilgili güncel içerik, kayıt ve fiyat bilgileri için Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi tanıtım sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edin. 

Ödeme seçenekleri kredi kartı, havale ve EFT. Kredi kartlarına taksit seçeneği bulunuyor ve ödemeler 3D Secure ile SMS şifresi ile tamamlanıyor.

Güvenli Ödeme Altyapısı

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde ödeme güvenliğini en üst düzeyde tutmak için Zara, Samsung, Atlas Global ve Çiçek Sepeti gibi önde gelen şirketlere ödeme altyapısı sağlayan İyzico ile çalışıyorum. Tüm kredi kartı ödemeleri cep telefonunuza gelen güvenlik koduyla doğrulanıyor. Ayrıca dilerseniz ödeme ekranında BKM Express, havale ya da EFT seçeneklerini de seçebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde Pratik Çeviri Eğitimi ile ilgili sorulan sorular ve cevapları yer alıyor.

Reading Akademi’yi bitirmiş biri için Pratik Çeviri Eğitiminin farkı nedir?

Pratik Çeviri Eğitiminde, Reading Akademiden farklı metin türleri ve cümle yapıları üzerinde duracağız ve çeviri olacağı için çok daha derinlemesine bir metin incelemesi olacak. Yani içerik olarak, kelime dağarcığı olarak daha farklı.

Kazanım ve hedefleri de daha farklı. Anlamanın ötesinde İngilizce ve Türkçe yazma sürecini de içeriyor. Bu sebeple İngilizce okuma, analiz, çeviri ve yazma becerilerini daha da üst seviyeye taşımak isteyenler için ideal.

Reading Akademi’den farklı olarak bir de modüler ödevler ve geribildirim bölümü var. Bu da öğrendiklerinizi ne derece uygulayabildiğinizi ölçüp yanlışlarınızı nasıl düzelteceğinizi gösterecek.


Etiketler: ingilizce çeviri yöntemleri, ingilizce çeviri kursu, ingilizce çeviri teknikleri,