İçeriğe geç

ielts speaking dersi

Speaking yani İngilizce konuşmak için bilmeniz gereken her şey Speaking Rehberi’nde.

Speaking Rehberi: İngilizce konuşma kitabı

Speaking yani İngilizce konuşma ülkemizdeki kanayan yararlardan birisi. Çoğu insan anlıyorum ama konuşamıyorum diyor. Herkesin hayali İngilizce konuşmak ama akıcı ve düzgün şekilde İngilizce konuşan az. Dahası TOEFL, IELTS gibi sınavların speaking bölümleri için ya da İngilizce sunumlar için detaylı, pratik ve anlaşılır bir kaynak arayışı var. Bu sebeple Türkiye’deki İngilizce konuşma probleminin çözümüne destek olması için Speaking Rehberi kitabını hazırladım.

Speaking Rehberi

Speaking Rehberi ile ilgili detaylı bilgi ve sipariş için buraya tıklayın. 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: toefl speaking dersi, ielts speaking dersi, toefl speaking dersleri, ielts speaking dersleri, toefl speaking kitabı, ielts speaking kitabı, ingilizce sunum teknikleri, ingilizce sunum kalıpları, ingilizce prezentasyon kalıpları, presentation kalıpları ve ifadeleri, speaking rehberi, speaking kitabı, speaking dersleri

IELTS Speaking özel ders çalışmalarında hızlı cevap verme, telaffuz düzeltme, fikir üretme, kelime dağarcığı geliştirme egzersizleri ve deneme sınavları yapıyoruz.

IELTS speaking özel ders

IELTS speaking özel ders

IELTS Speaking özel ders – Part I

IELTS Speaking bölümü 3 adımdan oluşur. Part 1 dediğimiz ilk bölümde ısınma soruları diyebileceğimiz kısa gündelik sorular gelir. Mesela “what’s the most interesting part of your town/village?” Bu bölüm, 4-5 dakika sürer genelde. IELTS speaking özel derslerinde günlük konularda bolca pratik yaparak gelmesi olası her türlü soruya hazır olmanızı sağlıyoruz.

IELTS Speaking özel ders – Part II

Part 2 dediğimiz ikinci bölümde ise verilen bir konuyla ilgili 1-2 dakika konuşmanız gerekir. Mesela “Describe something you own which is very important to you.” Daha sonrada sınavı yapan kişi size bu konuyla ilgili 3-4 soru sorar. Bu bölüm de 3-4 dakika sürer. IELTS speaking özel ders çalışmalarında ekonomiden sanata pek çok konuda görev kartları yazıp konu anlatımları yaparak sınava eksiksiz hazırlanıyoruz.

IELTS Speaking özel ders – Part III

Part 3 dediğimiz son bölümde, Part 2’de anlatılan konuyla alakalı ek sorular sourulur. Mesela “What kind of things give status to people in your country? “. Bu son bölüm de 4-5 dakika sürer. IELTS speaking özel ders çalışmalarında sürekli karşılıklı diyaloglar ve örnek yanıtlar kurarak gelebilecek her türlü soruya karşı hazırlanıyoruz.

IELTS Speaking bölümünde başarı için

IELTS speaking bölümü gerçek hayattan bir kesit gibi olduğu için kendine güvenerek konuşma, doğru telaffuz, doğru tonlama ve kelime seçimi önemlidir. IELTS speaking özel ders çalışmalarında bu becerilerin her birini tek tek ve entegre şekilde çalışarak ilerliyoruz.

Özel Ders Verimliliği ✅ Online Eğitim Rahatlığı ?

ingilizce öğrenmeHer yıl Hüseyin Demirtaş ile İngilizce bireysel eğitim ve rehberlik programlarına yetişebileceğimizin ötesinde talep geliyor. Bu sebeple yoğun bir programla hızlı şekilde ilerlemek isteyen öğrenciler için yıllardır birebir derslerimizde elde ettiğimiz tecrübeyi, geliştirdiğimiz yöntemleri ve başarı getiren çalışmaları Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerimizin kendi evlerinin rahatlığında takip edebileceği kapsamlı İngilizce video eğitim paketlerine dönüştürdük.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi ve İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı gibi eğitimlerle mesleki ve akademik İngilizce okuma becerilerini, Writing Akademi ile İngilizce yazma becerisini, Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi ile de İngilizce çeviri becerisini kazanabilirsiniz. 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu ile İngilizce konuşma becerinizi sağlam ve etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz

Kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bu eğitimler YDS, TOEFL, IELTS, Proficiency gibi sınavlara hazırlanan ya da mesleki ve akademik İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal.

Sık sorulan sorular

Bir ders ne kadar sürüyor?

Bir ders bir saat anlamına gelmektedir. İhtiyacınıza göre bir oturumda bir, bir buçuk veya iki ders yapıyoruz.

Derslerinizi nerede veriyorsunuz?

Haftalık ve dönemlik programıma göre eğitimlerimiz Yeniköy, Maslak veya Çağlayan ofislerinden birinde gerçekleştiriyor. Yurt dışında veya seyahat halinde olduğum durumlarda ise derslerimiz online olarak gerçekleşiyor.

Online ders veriyor musunuz?

Evet, özel derslerimi internet üzerinden de veriyorum. İstanbul, Çanakkale, Sivas, Ankara, Hatay hatta Bosna’daki öğrencilerimle online özel ders yaptım. Ya da ben yurt dışında İngiltere, Macaristan, İtalya gibi ülkelerdeyken de Türkiye’deki öğrencilerimle online derslerime devam ediyorum.

Online İngilizce özel ders almak için ihtiyacınız olan tek şey bir Skype hesabı ve Gmail adresi. Online dersler ile ilgili detaylı bilgi için Online İngilizce Özel Ders sayfasını ziyaret edin.

Açık adresinizi ve telefon numaranızı öğrenebilir miyim?

Açık adres ve telefon numarası bilgisini ders talebinizi değerlendirdikten sonra paylaşıyorum. Yoğun bir eğitim programım olduğu için randevusuz görüşme kabul edemiyorum.

Hangi gün ve saatlerde ders yapıyorsunuz?

Hafta içi ve hafta sonu derslerim var. Programım sürekli değiştiği için ilk önce sizden ders almak için uygun olduğunuz gün ve saatleri belirtmenizi istiyorum. Daha sonra programıma bakıp hem size hem de bana uygun olan gün ve saatleri belirliyorum. Sonrasında birlikte ders programımızı oluşturuyoruz.

Bana kaç ders veya kaç ay gerekir?

Kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen 2 temel faktör var. İlki şu andaki seviyeniz. İkincisi ise öğrenme hızınız. Her öğrencinin seviyesi ve ilerleme hızı farklı. Kimi öğrencinin 1 haftada gösterdiği ilerlemeyi kimi öğrenci 3 haftada gösteriyor. O sebeple kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyacınız olduğunu sizinle yapacağımız ön görüşme sonrasında daha net söyleyebilirim. Sizi birebir tanımadan kesin bir şey söylemem zor.

Beni öğrenci/danışan olarak kabul eder misiniz?

Öğrencilerimin sorumluluk sahibi ve azimli olmasını bekliyorum. Derslerden verim alıp hedefinize ulaşmanız için derslere düzenli katılımınız ve size öğreteceklerimi ya da sizden istediklerimi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer bu şekilde ilerlemezseniz eğitim programınızdan alacağınız verim düşer.

Düzensiz ve sorumsuz ilerleyen öğrencilerimle derslerimi sonlandırıyorum.

IELTS Speaking Özel Ders Talep Formu

Özel Ders Takvimi

Merhaba, ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Ben her öğrencimle yakından ilgilenmenin önemine inanıyorum. O sebeple de her dönem sınırlı sayıda öğrenci kabul edip tüm mesaimi kabul ettiğim öğrencilerimin ilerlemesi için kullanıyorum.

Şu anda özel eğitim programlarım çoğu zaman olduğu gibi dolmuş durumda. Yakın dönemde bu sebeple yeni öğrenci kabul etmem mümkün olmayacak. Ders programımda yer açıldığında bu sayfayı güncelliyor olacağım. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.


Ek kaynaklar


Etiketler: ielts speaking özel ders, ielts speaking dersi