İçeriğe geç

hüseyin demirtaş kitaplar

İngilizce öğrenme üzerine Hüseyin Demirtaş tarafından hazırlanan kitapları bu sayfada bulabilirsiniz.

Kitaplarım şu ana kadar binlerce öğrenciye daha iyi İngilizce okumayı, yazmayı ve daha iyi İngilizce konuşmayı öğretti. Bir kitap hazırlarken benim için en temel nokta mesleki ve akademik tecrübelerimi birleştirip öğrencilerin ihtiyaçlarına pratik çözümler sunmak.

İşte bu yüzden bu kitaplar çoğu öğrenciye çoğu zaman bulamadıkları başarı ve güveni veriyor.

Reading Rehberi

Reading Rehberi, farklı, yenlikçi ve pratik bir İngilizce okuduğunu anlama kitabı. Reading Rehberi, kelime ve cümle seviyesinden başlayıp paragraf ve kompleks İngilizce metinlere kadar ilerleyen kapsamlı bir içeriğe sahip. Tüm cümle ve örnek metinlerin Türkçe çevirilerini de içerdiği için bireysel çalışma ve İngilizce okuyup anladığınızı teyit etmek için ideal bir kaynak.

Reading Rehberi, İngilizce gramer cümle örnekleri, İngilizce özlü söz örnekleri, İngilizce temel paragraf örnekleri, İngilizce kompleks paragraf örnekleri, İngilizce ileri seviye metin örnekleri ve İngilizce haber örnekleri ünitelerinden oluşuyor.

Reading Rehberi — Sipariş

Reading Rehberi ile ilgili detaylı bilgiye ve online sipariş seçeneğine Reading Rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Essay Rehberi

Essay Rehberi: İngilizce kompozisyon yazma kitabı. TOEFL, IELTS, PTE, Proficiency

Merhabalar, öncelikle hoş geldiniz. Bir kitap hazırlarken en çok önem verdiğim konulardan birisi kitabın ciddi bir eksikliği gidermesi oluyor. O sebeple yıllardır öğrencilerimin writing ve essay yazma ile ilgili sorularına ve kaynak arayışlarına cevap vermek için Türkiye’nin ilk Türkçe anlatımlı İngilizce kompozisyon yazma kitabı olan Essay Rehberi’ni hazırladım.

Essay Rehberi kısa bir sürede 50’den fazla şehre ve yüzlerce öğrenciye ulaştı. İçindeki pratik açıklamalar, essay çevirileri, önemli ifadeler ve hata düzeltmeleri gibi bölümlerle pek çok öğrenciye yol gösterdi. Hatta geçen İzmir’den bir okuyucum 3 yıldır geçemediği Proficiency sınavını Essay Rehberi ile geçtiğini yazmış:

Merhaba Hüseyin Hocam, öncelikle tesadüfen internette gezinirken siteniz karşıma çıktıktan sonra sağ alt köşede writing kitabınızın ilanı belirivermesi ile sipariş etmem bir oldu. 2 günde kitap evime ulaştı ve sınavıma 3 hafta kala kitabın içeriğinden hata düzeltmeleri, TOEFL sınav örneklerine kadar pekiştire pekiştire bitirdim. Arka sayfadaki writing başlıkları ile teker teker essay yazıp, benim 3 buçuk yılımı geçiren proficiency sınavımdan geçtim. Sizin hem ilginiz, hem de kitabınızdan fayda sağladığım için teşekkür ederim. Umarım, severek çalıştığım kitabınızın İngilizceyi öğrenmek insanlar tarafından daha çok ilgiyle karşılaşması dileği ile”

Essay Rehberi — Sipariş

Essay Rehberi ile ilgili detaylı bilgiye ve online sipariş seçeneğine Essay Rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Listening Rehberi

Listening Rehberi kitabı İngilizce dinleme becerinizi temelden başlatıp modüler bir şekilde adım adım geliştirecek bir kitap. İlk önce İngilizce dinleme becerinizi geliştirmek için bilmeniz gereken temel teorik ve pratik konuları işliyoruz. Sonrasında ise sırayla İngilizce harfler, sayılar, çok sık kullanılan kelimeler, ileri seviye İngilizce akademik kelimeler ile ilgili dinleme alıştırmalarını tamamlıyoruz. Daha sonra cümle seviyesine geçip özenle seçilmiş İngilizce özlü sözlerle dinleme pratiği yapıyoruz. Bunu takiben İngilizce parçalar ve diyaloglara geçiş yapıp onlarca farklı konuda dinleme anlama becerimizi ve kelime dağarcığımızı geliştiriyoruz.

Listening Rehberi — Sipariş

Listening Rehberi ile ilgili detaylı bilgiye ve online sipariş seçeneğine Listening Rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Speaking Rehberi

Speaking Rehberi, speaking kitabı

Speaking Rehberi

Speaking yani İngilizce konuşmak için bilmeniz gereken her şey Speaking Rehberi’nde.

Speaking yani İngilizce konuşma ülkemizdeki kanayan yararlardan birisi. Çoğu insan anlıyorum ama konuşamıyorum diyor. Herkesin hayali İngilizce konuşmak ama akıcı ve düzgün şekilde İngilizce konuşan az. Dahası TOEFL, IELTS gibi sınavların speaking bölümleri için ya da İngilizce sunumlar için detaylı, pratik ve anlaşılır bir kaynak arayışı var. Bu sebeple Türkiye’deki İngilizce konuşma probleminin çözümüne destek olması için Speaking Rehberi kitabını hazırladım.

Speaking Rehberi — Sipariş

İngilizce konuşma kitabı

Speaking Rehberi ile ilgili detaylı bilgiye ve online sipariş seçeneğine Speaking Rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

 

YDS Sınavınızda Başarı ✅ için Rehber Kaynak ?

YDS Rehberi, YDS sınavına hazırlanan öğrenciler için örnek soru çözümleri, başarı getiren çalışma yöntemleri ve kapsamlı güncel YDS deneme sınavları sunuyor. YDS Rehberi kitabımızda hem bir öğrenci hem de bir öğretmen olarak 10+ yıllık YDS eğitim ve öğrenme sürecimde edindiğim, bana Türkiye derecesi kazandıran tecrübe, yöntem ve kaynakları paylaşıyorum.