İçeriğe geç

essay nasıl yazılır

Essay Rehberi, üniversite öğrencilerinin en temel ihtiyaçlarından birisi olan essay yazma konusunda konu anlatımları, örnekler, ipuçları ve sorulara cevaplar içeriyor.

essay rehberi

Essay Rehberi ile essay yazmak daha kolay

İngilizce yazı yazmaya başlamak

Essay yazmaya geçmeden önce writing mantığını anlamakya fayda var. Bu amaçla Writing nasıl geliştirilir? ve İngilizce yazma – İngilizce writing becerilerinizi 3 adımda geliştirin yazıları yol gösterici olacaktır. Daha sonra İngilizce paragraf yazma dersini inceleyin.

Essay yazmaya başlamak

Bu aşamadan sonra genel essay yapısını ve essay yazımını içeren İngilizce essay yazılır? yazısını tavsiye ediyorum.

Daha sonra essay türleri ve örnekleri yazısını okuyarak, İngilizce komposizyon türlerini ve her bir essay türü için örnekleri görebilirsiniz.

Essay türleri ile ilgili sık sık sorulan sorular şöyle:

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin ?

essay rehberi 281 şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi’ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

Essay Örnekleri

Essay yazmayı öğrenirken en önemli adımlardan biri bol bol essay örneği okuyarak yeni kelime ve ifadeler öğrenmektir. Essay örnekleri sayfasında farklı konu ve sınavlarla ilgili essay örnekleri yer alıyor. Ayrıca basit essay örnekleri sayfasında hem essay yapısını görebileceğiniz hem de kolayca takip edebileceğiniz basit essay örnekleri yer alıyor.

Essay rehber ile essay yazma becerinizi iyileştirmek

Bir essayin nasıl yazıldığını öğrendikten sonra Essay örnekleri ve TOEFL essay örnekleri sayfasından örnek İngilizce kompozisyonları okuyarak, bu essaylerden yeni ifadeler öğrenebilirsiniz.

Daha sonra öğrendiklerinizi pratiğe dökmek için Writing: Essay konuları sayfasındaki konularla ilgili essay yazabilirsiniz.

Essay yazma becerinizi geliştirmek için en önemli adım yazdığınız yazılara feedback yani geribildirim almaktır. Yoksa aynı hataları tekrar eder durursunuz. Yazdığınız essayler için detaylı feedback alıp, writing becerinizi ilerletmek isterseniz Essay Kontrol hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ek Kaynaklar

Akademik İngilizce ve essay yazımı üniversite hayatı için en temel becerilerdendir. Bu sebeple ülkemizde ve dünya genelinde pek çok üniversiye online writing lab‘leri hazırlayarak öğrencilere writing kaynakları sunmaktadır. Essay yazma ve akademik İngilizce becerilerinize katkı sağlayacak bu kaynaklara Online Writing Merkezleri sayfasından erişebilirsiniz.


 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 

Etiketler: essay dersleri, essay eğitimi, essay kitabı, essay nasıl yazılır, essay türkçe eğitim