İçeriğe geç

boğaziçi remedial özel ders

Boğaziçilinin halinden Boğaziçili anlar. İngilizcesi BUEPT, Türkçesi BÜYES olan, öğrenciler arasında ise genelde proficiency ya da kısaca prof diye tabir edilen Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı pek çok Boğaziçili için ciddi engellerden biridir.

buept özel ders

buept özel ders

Boğaziçinde eğitim dili İngilizce olduğu için üniversite öğrencilerinden ileri seviye akademik İngilizce bilgisi istemektedir. BUEPT ise bunu ölçen sınavdır. Sınavda İngilizce okuma, dinleme ve yazma bölümleri vardır ve toplamda yaklaşık üç buçuk saat sürer. Boğaziçi hazırlık sınıfını atlamak için okula ilk kayıt döneminde bu sınava girip atlayan ben ve benim gibi çeşitli dilci arkadaşlarım ya da İngilizce lise eğitimi görmüş öğrenciler olsa da proficiency sınavı pek çok öğrencinin bir yıl hazırlık okuduktan sonra dahi geçemediği zorlu bir sınavdır. Hatta sınavı ancak 2 yılda geçen öğrenci sayısı da azımsanamayacak kadar çoktur.

BUEPT / BÜYES / Proficiency sınavına kimler girer?

BUEPT için çalışan üç grup öğrenci vardır. İlk grup Boğaziçi Üniversitesine kayıt yaptırıp hazırlığı atlamak isteyen öğrenciler, ikinci grup Boğaziçi Üniversitesinde hazırlık eğitim alıp yıl sonundaki sınav için hazırlanan öğrenciler, üçüncü grup ise hazırlık sınıfı sonundaki sınavı geçemeyip bir sonraki sınava hazırlananlardır. Bu son gruba, remedial adı verilir. Remediallık pek çok hazırlık öğrencisi için korkulu bir rüyadır.

Sınavın zor yönleri & nasıl çalışmalı?

Sınavın her bölümünün kendine has zorlukları vardır. Öğrencilerimde ve genel sınav sonuçlarında gözlemlediğim writing ve listening bölümlerinin öğrenciler için daha zorlayıcı olduğu. Listening bölümü için duyduğunu anlama ve not alma, writing bölümü için ise bolca yazı yazıp geribildirim alma önem taşıyor. Reading bölümünde karşılaşılan temel zorluk ise öğrencilerin uzun akademik cümleleri ve özel kullanımları anlamakta zorlanması. Bu kısımlar için birlikte metin analizi yaparak öğrenciye metni nasıl bölüp yorumlayacağını gösteriyorum.

Çeşitli BUEPT tavsiyeleri burada. 

BUEPT Özel Ders ile ilgili sık sorulan sorular

Bir ders ne kadar sürüyor?

Bir ders bir saat anlamına gelmektedir. İhtiyacınıza göre bir oturumda bir, bir buçuk veya iki ders yapıyoruz.

Derslerinizi nerede veriyorsunuz?

Haftalık ve dönemlik programıma göre eğitimlerimiz Yeniköy, Maslak veya Çağlayan ofislerinden birinde gerçekleştiriyor. Yurt dışında veya seyahat halinde olduğum durumlarda ise derslerimiz online olarak gerçekleşiyor.

Online ders veriyor musunuz?

Evet, özel derslerimi internet üzerinden de veriyorum. İstanbul, Çanakkale, Sivas, Ankara, Hatay hatta Bosna’daki öğrencilerimle online özel ders yaptım. Ya da ben yurt dışında İngiltere, Macaristan, İtalya gibi ülkelerdeyken de Türkiye’deki öğrencilerimle online derslerime devam ediyorum.

Online İngilizce özel ders almak için ihtiyacınız olan tek şey bir Skype hesabı ve Gmail adresi. Online dersler ile ilgili detaylı bilgi için Online İngilizce Özel Ders sayfasını ziyaret edin.

Açık adresinizi ve telefon numaranızı öğrenebilir miyim?

Açık adres ve telefon numarası bilgisini ders talebinizi değerlendirdikten sonra paylaşıyorum. Yoğun bir eğitim programım olduğu için randevusuz görüşme kabul edemiyorum.

Hangi gün ve saatlerde ders yapıyorsunuz?

Hafta içi ve hafta sonu derslerim var. Programım sürekli değiştiği için ilk önce sizden ders almak için uygun olduğunuz gün ve saatleri belirtmenizi istiyorum. Daha sonra programıma bakıp hem size hem de bana uygun olan gün ve saatleri belirliyorum. Sonrasında birlikte ders programımızı oluşturuyoruz.

Bana kaç ders veya kaç ay gerekir?

Kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen 2 temel faktör var. İlki şu andaki seviyeniz. İkincisi ise öğrenme hızınız. Her öğrencinin seviyesi ve ilerleme hızı farklı. Kimi öğrencinin 1 haftada gösterdiği ilerlemeyi kimi öğrenci 3 haftada gösteriyor. O sebeple kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyacınız olduğunu sizinle yapacağımız ön görüşme sonrasında daha net söyleyebilirim. Sizi birebir tanımadan kesin bir şey söylemem zor.

Beni öğrenci/danışan olarak kabul eder misiniz?

Öğrencilerimin sorumluluk sahibi ve azimli olmasını bekliyorum. Derslerden verim alıp hedefinize ulaşmanız için derslere düzenli katılımınız ve size öğreteceklerimi ya da sizden istediklerimi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer bu şekilde ilerlemezseniz eğitim programınızdan alacağınız verim düşer.

Düzensiz ve sorumsuz ilerleyen öğrencilerimle derslerimi sonlandırıyorum.

Özel Ders Verimliliği ✅ Online Eğitim Rahatlığı ?

ingilizce öğrenmeHer yıl Hüseyin Demirtaş ile İngilizce bireysel eğitim ve rehberlik programlarına yetişebileceğimizin ötesinde talep geliyor. Bu sebeple yoğun bir programla hızlı şekilde ilerlemek isteyen öğrenciler için yıllardır birebir derslerimizde elde ettiğimiz tecrübeyi, geliştirdiğimiz yöntemleri ve başarı getiren çalışmaları Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerimizin kendi evlerinin rahatlığında takip edebileceği kapsamlı İngilizce video eğitim paketlerine dönüştürdük.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi ve İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı gibi eğitimlerle mesleki ve akademik İngilizce okuma becerilerini, Writing Akademi ile İngilizce yazma becerisini, Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi ile de İngilizce çeviri becerisini kazanabilirsiniz. 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu ile İngilizce konuşma becerinizi sağlam ve etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz

Kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bu eğitimler YDS, TOEFL, IELTS, Proficiency gibi sınavlara hazırlanan ya da mesleki ve akademik İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal.

BUEPT Özel Ders & Boğaziçi Hazırlık Atlama

Özel Ders Takvimi

Merhaba, ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Ben her öğrencimle yakından ilgilenmenin önemine inanıyorum. O sebeple de her dönem sınırlı sayıda öğrenci kabul edip tüm mesaimi kabul ettiğim öğrencilerimin ilerlemesi için kullanıyorum.

Şu anda özel eğitim programlarım çoğu zaman olduğu gibi dolmuş durumda. Yakın dönemde bu sebeple yeni öğrenci kabul etmem mümkün olmayacak. Ders programımda yer açıldığında bu sayfayı güncelliyor olacağım. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

BUEPT için özel ders ihtiyacınız varsa, sınava daha iyi hazırlanmak için rehberlik ve kaynak arayışı içindeyseniz, binlerce essay değerlendirmiş, yüzlerce saat birebir ve grup eğitimi vermiş İngilizce alanında Türkiye dereceli bir Boğaziçi mezunu olarak size de yardım edebilirim.

İletişim Formu


 


Etiketler: boğaziçi hazırlık atlama, boğaziçi hazırlık özel ders, boğaziçi proficiency özel ders, boğaziçi remedial özel ders