İçeriğe geç

argumentative essay ne demek

Argumentative essay nedir sorusunu bu yazıda cevaplayacağım. Argumentative essay hem hazırlık sınıfında hem de lisans yıllarında en çok yazdırılan essay türlerinden biridir.

Argumentative essay nedir

Argumentative essay nedir

Argumentative essay nedir?

Hazırlık öğrencilerinin sık sık karşılaştığı argumentative essay verilen bir konuyu farklı açılardan ele alır. Argumentative essay, bir konuyu farklı yönleriyle tartışıp belli bir bakış açısını destekleyen essay türüdür. Örnek vermek gerekirse “Should smoking be prohibited? Discuss” yani “Sigara yasaklanmalı mıdır? Tartışın” şeklinde bir konu geldiğinde buna cevap veren essay ya da kompozisyon bir argumentative essay olur.

Bir başka örnek ise “Tek çocuk sahibi olmak daha iyidir” konusunu tartışmak olabilir. Bu konuda da yazıyı yazan kişi bir taraf seçer yani ya bu görüşü destekler ya da bu görüşü çürütmeye çalışır.

Argumentative essay dersi

Essay Rehberi

Essay yazımı, essay örnekleri ve essay türleri ile ilgili kaynaklar için Essay Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: argumentative essay nedir, argumentative essay ne demek, İngilizce argumentative essay