Eğitmenler için YouTube Başlıyor!

Ben eğitimi dijital dünyaya taşımayı ve teknolojiyi eğitim kalitesini artırmak için kullanmayı çok seviyorum. Bu amaçla yıllar önce yazmaya başladığım Hüseyin Demirtaş ile İngilizce sitesi 5+ milyon okunmayı, çiçeği burnunda YouTube kanalı ise 4+ milyon izlenme ve 100.000 aboneyi geçti. Yani dijital platformları eğitim projeleri için kullanma konusunda ciddi bir tecrübe birikimim oldu.

Son 3 yıl daha hızlı sonuçlar gelse de aslında arka planda 10 yıllık bir öğrenme ve deneme süreci, başarılı başarısız, küçük büyük onlarca proje ve yazılımdan, ekipmana, sunucudan ekibe kadar harcanmış on binlerce lira var. Yani aslında hikayenin görünen yüzünün arkasında türlü türlü hikayeler var.

YouTube Neden Önemli?

Özellikle YouTube üzerindeki çalışmalarım bana YouTube'un sadece kedi videoları ya da komplo teorileri için değil eğitim için de çok etkili bir kaynak olduğunu gösterdi. Bilgili olduğunuz ya da sevdiğiniz bir alanda, tecrübenizi paylaşmak, o alanda söz sahibi olmak, benzer ilgilere ya da hedeflere sahip binlerce, on binlerce hatta yüz binlerce insana ulaşmak için benzersiz bir kaynak olduğunu gösterdi. Dahası insanlara yardımcı olurken kendi mesleki değerinizi ve iş potansiyelinizi de artırmış oluyorsunuz çünkü insanlar tanıdıkları, güvendikleri ve işinin kalitesinden emin oldukları insanları tercih ediyorlar.

Eğitmenler için YouTube

Tüm bunları değerlendirdikten sonra aklıma maddi manevi ciddi yatırımlarla elde ettiğim bu birikimi bu alanda ilgili kişilere aktarabileceğim Eğitmenler için YouTube isimli özel bir eğitim programı hazırlamak geldi. Aslında bunca işin gücün ve projenin arasında böyle bir adım atmak ne derece akıllıca bilmiyorum ama hazır aklıma gelmişken ve beni heyecanlandırmışken adım atayım dedim.

Hangi sektörde olursak olalım hepimiz bir eğitmeniz aslında ya da tutkulu olduğumuz, anlatmak istediğimiz bir konu varsa aynı şekilde adını koymasak da bir eğitmen adayıyız.

Eğitim Seçenekleri

Aklıma bu eğitimle ilgili birkaç seçenek geldi. Küçük bir grupla bir günlük özel bir eğitim, daha büyük bir grupla özel bir seminer veya online destek ve rehberlik modülünün olacağı bir online eğitim programı. Her bir seçeneğin kendine has artıları var. Günlük özel bir eğitim ya da seminer olursa sanıyorum Maslak ya da Vadistanbul tarafında bir etkinlik planlaması yaparım. Online olursa da hafta hafta mini derslerle ilerleyecek özel bir eğitim ve destek grubu olur.

Ancak her bir eğitim seçeneği için muhakkak bir online destek topluluğu kurmayı planlıyorum ki benzer hedeflere sahip katılımcılar için bir topluluk oluşsun.

Eğitim Kayıtları

Eğitim kayıtlarımız kapandı. İlginiz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir