Deneysel Bir İngilizce Eğitim Projesi

Yeni bir yıla girerken hep hedefler konulur ama bazen o hedefler takip edilir, bazense birkaç haftada unutulur gider. Hedeflerin tutmamasında benim gördüğüm iki temel sebep eksik takip ve hesap verme mekanizmaları. Bir takip süreci olduğunda ve başka kişilere karşı sorumlu hissettiğimizde daha düzenli ilerliyoruz.

Yeni bir yıla girerken, bu yeni yılda İngilizce bilgilerini, becerilerini ve güvenlerini artırmak isteyen okurlarıma & ziyaretçilerime nasıl bir destek sağlayabilirim diye düşünürken aklıma bir fikir geldi.

Çalışanı Ödüllendirmek ama Sorumlu Tutmak

Nasıl mı? İlk önce İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi, İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı, Writing Akademi veya Pratik Çeviri Eğitimi gibi özel video eğitimlerinden birini alana bir diğerini hediye etmek geldi aklıma.

Ama sonra düşündüm ki benim istediğim bu değil. Çünkü insanlar sırf hediye var kaçırmayalım diye bir şeyi alıp rafa kaldırsın istemiyorum. Bu eğitimlerin her biri hayat değiştirebilecek eğitimler, o yüzden iyice çalışılması, analiz edilmesi ve kullanılması gereken eğitimler. Yani çalışarak her birinin hakkını vermek lazım.

Sonra düşünmeye devam ettim, hafta içi de birkaç öğrencimle görüşüp onların da fikirlerini alarak yeni ve farklı bir model geliştirdim. Bu yeni model şöyle işleyecek:

Önümüzdeki 10 gün içinde İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi, İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı, Writing Akademi veya Pratik Çeviri Eğitimi gibi özel video eğitimlerinden birine kayıt olur ve aşağıdaki şartları sağlarsanız size bu eğitimlerden seçtiğiniz başka birini ya da 2019'da yayına girecek özel İngilizce video eğitim setlerinden birini hediye edeceğim.

Çok sık sorulduğu için buradan cevaplayayım. Hediye olarak siz bu sayfada belirtilen standart video eğitim paketlerinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Dilerseniz ben size tavsiye veririm ama tercih sizin.

Şartlarım Şu şekilde:

  • Kayıt olduğunuz eğitim setinin tüm derslerini ve ödevlerini eksiksiz bir şekilde 6 ay içinde tamamlamak
  • Her dersle ilgili aldığınız notları dijital ortamda ya da kağıt ortamında saklamak ve eğitim sonunda benimle paylaşmak
  • Eğitiminizi tamamladığınızda size vereceğim sınavdan en az 70 almak (Çok zor sormayacağım. Soracağım her şey bitirdiğiniz eğitim müfredatından olacak)
  • Eğitim sonunda sizinle yazılı olarak veya telefonda gerçekleştireceğim değerlendirme anketini tamamlamak

Benim en çok keyif aldığım şeylerden birisi öğrencilerimin yılların emek ve tecrübesini bir araya getiren bu özel video eğitimleri bitirip İngilizce konusunda güven ve beceri kazanmaları. O sebeple, aslında bu şartların hepsi bir bakıma bu nihai hedefi desteklemek için. Siz başarılı olursanız ben kendimi daha başarılı hissedeceğim.

10 Ocak 2019, saat 23:00'e kadar kaydınızı tamamladığınızda 2 büyük avantaj elde ediyorsunuz. İlki gelecek ciddi fiyat artışlarından etkilenmiyorsunuz ikincisi ise yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizde bir başka özel video eğitim seti hediyesi kazanıyorsunuz.

Benim şu an paylaşmak istediklerim bu şekilde. Sorularınız olursa yazın ama genelde tonla mesaj geldiği için geç dönebiliyorum. Yetişebilirsem tek tek cevap vermeye çalışacağım yetişemezsem aynı sorular gelmişse toplu olarak o soruların cevabını herkesle e-posta ile paylaşacağım.

HD Akademi Video Eğitim Listesi

2019 başlarken bu fırsatlardan yaralanmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak en çok ilginizi çeken veya en çok ihtiyaç duyduğunuz programlara kayıt olabilirsiniz.

Reading Eğitimleri

Writing Eğitimleri

  • Writing Akademi – Temelden İleri Seviyeye İngilizce Yazı Yazma Eğitimi

İngilizce Çeviri Eğitimi

Hangi Eğitim Bana Uygun?

Bir kere bir öğrencinin readingi zayıfsa reading becerisini geliştirmeden writinge geçmesi bence sağlıklı değil. Benzer şekilde reading ve writing gelişmeden de İngilizce çeviriye geçmek mantıklı değil. O sebeple sırayla gidilecek olursa reading, writing ve çeviri eğitim şeklinde gidilmeli.

Eğer İngilizce okuma anlama beceriniz çok zayıfsa ya da yeni başlıyorsanız ​İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi ile başlayın. Temel metinleri anlıyor ama bunun ötesine geçemiyorsanız ​Reading Akademi ile başlayın. Temel ve orta seviye metinleri anlıyor ama ileri seviye metinlerde zorluk çekiyorsanız ​İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimini bitirin.

İngilizce okuma anlama becerinizi geliştirdiniz ama İngilizce yazmakta zorlanıyorsunuz o zaman Writing Akademi eğitimini bitirin.

İngilizce okuma ve yazma konularında orta seviyeyi geçtiniz, heyecan ve ilerleme arıyorsunuz, o zaman Pratik Çeviri Eğitimini bitirin.