Compare and contrast essay nedir

Compare and contrast essay nedir sorusunun cevabı bu sayfada. Ek olarak compare and conrast essayleri yazarken faydalı olacak çeşitli kaynakların linklerini de aşağıda bulacaksınız.

compare and contrast essay nedir

compare and contrast essay nedir

Compare and contrast essay nedir?

Compare and contrast essay demek verilen iki ya da daha fazla şeyi karşılaştırıp benzerlik ve farklılıklarını anlatan essay demektir. Compare and contrast kelimelerinin sözlük anlamı karşılaştırmaktır.

Compare and contrast essay türüne için “Compare and contrast Boğaziçi University and ODTÜ” yani “Boğaziçi Üniversitesi ile ODTÜ’yü karşılaştırın” konulu bir essayi örnek verebiliriz.

Bir başka örnek ise Almanya ile Türkiye’yi karşılaştıran bir essay olabilir. Compare and contrast türü bir essay yazarken, karşılaştırılacak noktalar seçilir ve essayde bu noktalar çerçevesinde karşılaştırma yapılır.

Compare and contrast essay örnekleri

Compare and contrast essay örnekleri için tıklayın.

Ek Kaynaklar

Essay Rehberi

Essay yazımı, essay örnekleri ve essay türleri ile ilgili kaynaklar için Essay Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: compare and contrast essay nedir, compare and contrast essay ne demek, İngilizce compare and contrast essay