İçeriğe geç

1 Önemli Duyuru + 1 Deneysel Eğitim Projesi

Merhaba, bugün size 2 önemli konuda bilgi vermek için yazıyorum. İlki daha rutin ama önemli bir duyuru, ikincisi ise benim için deneysel bir eğitim projesi.

İlk önemli duyuruya gelecek olursak, 2019 başlangıcı itibariyle Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki kitap ve online video eğitim setlerinin ücretlerinde ciddi artışlar olacak. Yani eğer yakın zamanda Essay Rehberi veya Speaking Rehberi kitaplarından birini alacaksanız ya da

​​gibi özel video eğitimlerinden birine kayıt olacaksanız 2019 öncesi bunu yapmanızı öneririm. Bu eğitimlerin bazıları epeydir yeni kayıtlara kapalıydı. Yeni bir yılda yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için onları da açtık. Yazının sonunda hangi eğitim kime uygun anlatıyorum.

Eğitim ve Kitaplarda Ne Tür Değişiklikler Oldu? Fiyatlar Neden Yükseliyor?

Fiyat güncellemelerinin 4 temel sebebi var.

İlk olarak eğitim içerikleri 2-3 katına çıktı. Son bir yıllık sürede Writing Akademi içeriği 2 kattan fazla arttı. İleri Seviye Okuma Kampı içeriği 2 katına çıktı. Reading Akademi genişledi ve yıl içi yeni güncellemeler geliyor. İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi güncellendi. Pratik Çeviri Eğitimi üçüncü sürüme geçti ve içerik genişletildi. Essay Rehberi içerik ve online kaynaklar yönünden, Speaking Rehberi ise online kaynaklar bölümünde genişletildi. Yani her bir eğitim ve kitap için ciddi değişiklikler söz konusu oldu.

İkinci olarak döviz kuru etkisini biz de yaşıyoruz. Kullandığımız tüm sistemler, yazılımlar video düzenlemeden, hostinge, eposta bülteni altyapısından müşteri destek yazılımlarına, video altyapısına her şey dolarla işliyor.

Üçüncü olarak da kitap ve baskı maliyetlerinin etkisi. Kitap ve baskı maliyetleri ise birkaç kat arttı. Bir top A4 geçen yıla kıyasla yaklaşık 3 kat artmış durumda.

Ama hepsinden önemlisi daha iyi işler yapmak projelerimize yatırım yapmayı gerektiriyor.  Daha iyi içerik için, daha iyi bir site için, daha iyi bir altyapı için sürekli daha iyi ekipmana daha iyi sisteme yatırım yapmak gerekiyor. Ortalama bir insanın ömrü boyunca yapacağı eğitim harcama ve yatırımını biz bir yılda yapıyoruz diyebilirim.

Yani arkada iş ve üretim yapan insanların bildiği ama nihai tüketicilerin pek fark etmediği dev bir operasyon var.

Deneysel Bir Eğitim Projesi​​

Şimdiyse işin daha deneysel kısmına geldik. Açıkçası sonuçları, yolun sonunu kaç kişinin göreceğini, çok merak ediyorum şimdiden. Yeni bir yıla girerken hep hedefler konulur ama bazen o hedefler takip edilir, bazense birkaç haftada unutulur gider. Hedeflerin tutmamasında benim gördüğüm iki temel sebep eksik takip ve hesap verme mekanizmaları. Bir takip süreci olduğunda ve başka kişilere karşı sorumlu hissettiğimizde daha düzenli ilerliyoruz.

Yeni bir yıla girerken, bu yeni yılda İngilizce bilgilerini, becerilerini ve güvenlerini artırmak isteyen okurlarıma & ziyaretçilerime nasıl bir destek sağlayabilirim diye düşünürken aklıma bir fikir geldi.

Çalışanı Ödüllendirmek ama Sorumlu Tutmak

Nasıl mı? İlk önce İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi, İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı, Writing Akademi veya Pratik Çeviri Eğitimi gibi özel video eğitimlerinden birini alana bir diğerini hediye etmek geldi aklıma.

Ama sonra düşündüm ki benim istediğim bu değil. Çünkü insanlar sırf hediye var kaçırmayalım diye bir şeyi alıp rafa kaldırsın istemiyorum. Bu eğitimlerin her biri hayat değiştirebilecek eğitimler, o yüzden iyice çalışılması, analiz edilmesi ve kullanılması gereken eğitimler. Yani çalışarak her birinin hakkını vermek lazım.

Sonra düşünmeye devam ettim, hafta içi de birkaç öğrencimle görüşüp onların da fikirlerini alarak yeni ve farklı bir model geliştirdim. Bu yeni model şöyle işleyecek:

Önümüzdeki 10 gün içinde İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi, İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı, Writing Akademi veya Pratik Çeviri Eğitimi gibi özel video eğitimlerinden birine kayıt olur ve aşağıdaki şartları sağlarsanız size bu eğitimlerden başka birini ya da 2019’da yayına girecek özel İngilizce video eğitim setlerinden birini hediye edeceğim.

Çok sık sorulduğu için buradan cevaplayayım. Hediye olarak siz bu sayfada belirtilen standart video eğitim paketlerinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Dilerseniz ben size tavsiye veririm ama tercih sizin.

Şartlarım Şu şekilde:

 • Kayıt olduğunuz eğitim setinin tüm derslerini ve ödevlerini eksiksiz bir şekilde 6 ay içinde tamamlamak
 • Her dersle ilgili aldığınız notları dijital ortamda ya da kağıt ortamında saklamak ve eğitim sonunda benimle paylaşmak
 • Eğitiminizi tamamladığınızda size vereceğim sınavdan en az 70 almak (Çok zor sormayacağım. Soracağım her şey bitirdiğiniz eğitim müfredatından olacak)
 • Eğitim sonunda sizinle yazılı olarak veya telefonda gerçekleştireceğim değerlendirme anketini tamamlamak

Benim en çok keyif aldığım şeylerden birisi öğrencilerimin yılların emek ve tecrübesini bir araya getiren bu özel video eğitimleri bitirip İngilizce konusunda güven ve beceri kazanmaları. O sebeple, aslında bu şartların hepsi bir bakıma bu nihai hedefi desteklemek için. Siz başarılı olursanız ben kendimi daha başarılı hissedeceğim.

29 Aralık 2018, saat 23:00’e kadar kaydınızı tamamladığınızda 2 büyük avantaj elde ediyorsunuz. İlki gelecek ciddi fiyat artışlarından etkilenmiyorsunuz ikincisi ise yukarıdaki şartları yerine getirdiğinizde bir başka özel video eğitim seti hediyesi kazanıyorsunuz.

Bu deneysel projeyi 29 Aralık akşamı kapamayı planlıyordum ancak bir okuyucumuz yorumlarda aşağıdaki mesajı paylaşmış. Kendisine hak verdiğim için video eğitim paketleri ile ilgili süreyi 10 Ocak saat 23:00’a kadar uzatıyoruz.

Hocam merhabalar, öğrenci olup kaynaklarınızdan yararlanmak isteyen arkadaşlar kyk, burs vs. kaynaklarının yatmasını bekliyor olabilir. Keşke kampanyanızın süresi Ocak ayının 10’una kadar olsaymış da hocam bunu bekleyen arkadaşlar da yararlansaymış. Esenlikle — Batuhan

Benim şu an paylaşmak istediklerim bu şekilde. Sorularınız olursa yazın ama genelde tonla mesaj geldiği için geç dönebiliyorum. Yetişebilirsem tek tek cevap vermeye çalışacağım yetişemezsem aynı sorular gelmişse toplu olarak o soruların cevabını herkesle e-posta ile paylaşacağım.

Yeni Yılı Düşündünüz mü?

Bu arada İngilizce ile konuya girdik ama yeni bir yıl için plan yapmanın tam zamanı. Bu yıl için kişisel ve mesleki hedeflerimizi düşünmek için kendimize biraz vakit ayırmakta fayda var. Tabi, planlar yapıp uymayabiliyoruz ama kabaca da olsa bir planımızın olması plansız yola çıkmaya göre bana daha verimli geliyor.

Neyse çok konuştum. Dilcilik dilime işlemiş resmen. Sözü uzatmadan güzel bir gün diliyorum.

HD Akademi Video Eğitim Listesi

2019 başlamadan bu fırsatlardan yaralanmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayarak en çok ilginizi çeken veya en çok ihtiyaç duyduğunuz programlara kayıt olabilirsiniz.

Reading Eğitimleri

Writing Eğitimleri

 • Writing Akademi – Temelden İleri Seviyeye İngilizce Yazı Yazma Eğitimi

İngilizce Çeviri Eğitimi

Hangi Eğitim Bana Uygun?

Bir kere bir öğrencinin readingi zayıfsa reading becerisini geliştirmeden writinge geçmesi bence sağlıklı değil. Benzer şekilde reading ve writing gelişmeden de İngilizce çeviriye geçmek mantıklı değil. O sebeple sırayla gidilecek olursa reading, writing ve çeviri eğitim şeklinde gidilmeli.

Eğer İngilizce okuma anlama beceriniz çok zayıfsa ya da yeni başlıyorsanız ​İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi ile başlayın. Temel metinleri anlıyor ama bunun ötesine geçemiyorsanız ​Reading Akademi ile başlayın. Temel ve orta seviye metinleri anlıyor ama ileri seviye metinlerde zorluk çekiyorsanız ​İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimini bitirin.

İngilizce okuma anlama becerinizi geliştirdiniz ama İngilizce yazmakta zorlanıyorsunuz o zaman Writing Akademi eğitimini bitirin.

İngilizce okuma ve yazma konularında orta seviyeyi geçtiniz, heyecan ve ilerleme arıyorsunuz, o zaman Pratik Çeviri Eğitimini bitirin.

“1 Önemli Duyuru + 1 Deneysel Eğitim Projesi” hakkında 32 yorum

  1. Hüseyin Demirtaş

   Yusuf Bey, sıfırdan ya da çok temel seviyeden başlayanlar için İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimini öneririm. O tüm gramer yapılarının cümle içinde kullanımlarını inceleyip İngilizce okuma anlama becerisini geliştiren bir eğitim.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Aslı Hanım evet. Essay Rehberi ve Speaking Rehberi alındığında online İngilizce Bağlaçlar video eğitimi hediyesi var.

     1. Hocam merhaba, öncelikle cevabınız için teşekkürler. Kitapları aldım.
      Şimdi de video eğitimlerden reading analiz birini almayı düşünüyorum. Öncelikle seviyem orta şekilde ama ingilizce ben de hep bir korku sebebi. Ekonomi alanında kademisyenim ve herhangi bir makaleye okumaktan korktuğum ve sıkılacağım için başlayamıyorum ve bu yıllardır değişmiyor. Sizin bakış açınızla karşılaşınca bunu yenebileceğimi gördüm yani umarım. Siz bana hangi reading analiz düzeyi ile başlamamı önerirsiniz ve kitaplarla eş zamanlı gidebilir miyim?
      Yol gösterirseniz çok sevinirim.

      1. Hüseyin Demirtaş

       Aslı Hanım merhaba, eğer basit cümleleri ve orta seviyeye kadar olan cümleleri anlıyorsanız Reading Akademi ile başlayıp İleri Seviye Okuma Kampı ile devam edin. Eğer basit ve orta seviyeye kadar olan cümlelerde de zorluk yaşıyorsanız İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi sonra da Reading Akademi çalışın. Bu iki plan da sizin hem günlük hem akademik metinleri analiz etme güveninizi ve becerinizi artırır. Hatta tüm içeriği uygulayarak bitirdiğinizde metinleri hiç anlamadığınız derinlikte anlamaya başlayacağınızı düşünüyorum.

      2. Hocam merhaba ben Şeyma Tokat Gaziosmanpaşa üniversitesindeyim yurtdışı planım var ve ıelts sınavından iyi bir puana ihtiyacım var ama dilim gerçekten çok kötü özel ders almak istiyorum . Birkaç gün önce farkettim sitenizi ve ben ilk kez ingilizceyi başarabileceğim yönünde heyecanlandım . Kaç gündür size ulaşmaya çalışıyorum lütfen yardımcı olun hocam , teşekkür ederim.

       1. Hüseyin Demirtaş

        Merhaba Şeyma Hanım, epostanızı da aldım, mesajlara genelde hızlı dönemiyorum ama cevaplamaya çalışacağım ilk fırsatta.

        1. Hüseyin Demirtaş

         Merhaba Musab Bey, Listening Akademi 2019 yılı içerisinde yayına girecek. Hazırlık çalışmaları devam ediyor. Eğer üniversite hazırlık sınıfı temelli bir listening çalışması lazımsa eProficiency Listening modülüne bakabilirsiniz.

       2. Hocam merhaba,
        Essay ve speaking rehberini almayı düşünüyorum. Bunun dışında aşağıda ki diğer online eğitimlerinden hangisini almalıyım. İntermediate seviyesinde olduğumu düşünüyorum. Çok fazla maliyet olmaması adına ilk başta hangi online eğitimi almalıyım?

        1. Hüseyin Demirtaş

         Eğer orta seviye olduğunuzu düşünüyorsanız Reading Akademi ile başlayabilirsiniz. Temel okuma becerileri için ise İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimini öneririm Levent Bey

       3. benim sizden yeni haberim oldu. kitaplarınızı ancak önümüzdeki ay alabilirim umarım alamayacağım kadar artış olmaz.
        eğitim setlerinizi de kitabınıza bağlı olarak düşünebilirim.

        1. Hüseyin Demirtaş

         Merhaba Muhammed Bey, listede yer alan eğitimlerden istediğinizi siz seçebiliyorsunuz. Ama tavsiye isterseniz ben yönlendirme sağlıyorum. Bu sayfadaki tüm eğitimlerin standart paketlerinden birini seçmeniz mümkün yani

         1. Muhammed Reşit Çiçekdağ

          Tamamdır hocam çok teşekkür ederim 🙂 bu mükemmel haberden sonra rahatlıkla seti alabilirim :)) herşey için teşekkür ederim

         2. Hocam merhabalar,

          Öğrenci olup kaynaklarınızdan yararlanmak isteyen arkadaşlar kyk, burs vs. kaynaklarının yatmasını bekliyor olabilir. Keşke kampanyanızın süresi Ocak ayının 10’una kadar olsaymış da hocam bunu bekleyen arkadaşlar da yararlansaymış. Esenlikle

          1. Hüseyin Demirtaş

           Batuhan Bey merhaba, bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim. Açıkçası yeni yıl yeni hedefler temalı plan yaparken bu detay aklıma gelmemişti. Makul bir nokta o sebeple öğrenci arkadaşlar için süreyi uzatacağım. Ancak herkesin haberi olsun diye bunu bir not olarak yazıya da ekliyorum şimdi.

           1. Anlayışınız için teşekkür ederiz hocam, yaptığınız iş çok hayırlı ve güzel bir iş. Birkaç arkadaşımla beraber essay rehberi kitabınızı kullanıyor ve writing akademi kaynağınızdan da yararlanmayı düşünüyorduk. Bu haberle arkadaşlarım ve ben çok sevindik.

            Kolay gelsin hocam, esenlikle

          2. Merhaba,
           Hediye olarak alacağımız eğitimi, satın aldığımız eğitimi bitirdikten sonra biz seçebilecek miyiz?
           Teşekkürler

           1. Hüseyin Demirtaş

            Merhaba Cemal Bey, bu tanıtım sayfasında yer alan eğitimlerin standart paketlerinden herhangi birini hediye olarak seçebilirsiniz. Ama hediye hakkı kazanmanız için şartlar bölümünde belirtilen şartları 6 ay içinde tamamlamanız gerekiyor.

          3. Hocam İngilizce cümleleri anlama rehberi ve reading akedemi isimli eğitimleriniz den faydalanmak istiyorum. Daha önce mail attım ama dönüş yapılmadı. Fiyatları nedir. Nasıl katılım saglayabilirim. Bilgilendirebilir misiniz acaba ? Teşekkür Ediyorum

           1. Hüseyin Demirtaş

            Alper Bey merhaba, tüm bilgilere site üzerinden yer verilmiş durumda. Açıklamalara tıklarsanız tüm detayları görebilirsiniz.

          4. Hüseyin Hocam merhaba kampanyadan yararlanmak istiyorum. Ielts sınavını geçmek istiyorum. Okuma, yazma, konuşma ve dinlemeden oluşan tüm aşamaları geçmem lazım. Bu hafta 2 kitabınızı da satın aldım. Kitaplarınızı kitabevinden almıştım. İçeriği destekleyen videolar için şifre kitapların içinde var ama bağlaçlarla ilgili bağlantı şifresi yok. Hem kitapla ilgili hem de eğitim setinizle ilgili kampanyanızdan yararlanmak istiyorum. Detaylı bir şekilde seviyemi mailimde yazıp size gönderdim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim..

          5. Hocam merhabalar öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim. yönlendirmelerinizle yardımsız nerdeyse sıfır diyebilecegim bir seviyde ingilizce ögremeye başladım. egitim setleri için taksitle ödeme imkanı var mı

           1. Hüseyin Demirtaş

            Merhaba Zehra Hanım. Rica ederim. Evet huseyindemirtas.com üzerindeki tüm eğitim ve kitaaplarda kredi kartı taksitlendirme seçeneği var.

          6. Cemalettin Durgun

           Merhaba,
           Kayıt olmak istediğim zaman aşağıdaki hata mesajını alıyorum.
           Üzgünüz, stoklarımızda siparişinizi yerine getirecek yeterli “İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı (v3)” bulunmuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.