YDS Özel Ders – İstanbul

yds özel ders istanbul

Tüm YDS skorları 97+, Türkiye dereceli, Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim mezunu bir hocayla İstanbul’da YDS özel ders. Hedefe yönelik, size özel ve pratik.

Merhaba ben Hüseyin Demirtaş. Yıllardır YDSden TOEFL’a, speaking’den, writing’e geniş bir yelpazede ders veriyorum. Öğrenci ihtiyaçlarını analiz edip, gerçekçi bir yaklaşım, detaylı ders anlatımları ve öğrenme stratejileriyle sizi YDS’ye hazırlıyorum.

Derslerimde hem pratik bilgiyi hem de lisans ve lisansüstü eğitimimde İngilizce öğrenimi ve İngilizce’nin geçmişi üzerine aldığım teorik bilgiyi kullanarak sağlam bir temel kuruyorum.

YDS Özel Ders Programı

YDS özel ders sürecim şu şekilde işliyor. İlk olarak sizinle görüşüp, şu anki durumunuzu, hedeflerinizi ve bunun için gerekli ders saati ve çalışma yükünü belirliyoruz.

Sonrasında, balık tutmayı öğretmek felsefesiyle, doğru şekilde kelime öğreniminin nasıl olacağını, her bir soru şekline ne şekilde yaklaşmanız gerektiğini ve hatalarınızı düzeltip ilerlemek için kullanabileceğiniz test edilmiş bir sistemi öğretiyorum.

YDS özel derslerimi genellikle soru çözümü üzerinden konu anlatımı şeklinde yürütüyorum. Sınav öncesinde farklı kaynaklardan yüzlerce soru çözüp analiz ederek sınavda sürpriz ihtimalini en aza indiriyoruz. Bu süreçte size İngilizce cümleleri anlama ve yorumlama becerisi kaznadırıyorum. Amacımız, körü körüne ezber yapıp anlamadan soru çözmek değil.

Bu YDS özel ders kime göre?

YDS sizin için önemliyse ve çalışma disiplininiz varsa bu eğitim size göre. İstediğiniz puana ulaşmak, ciddi emek, çalışma ve düzen ister. Haftalık ödevleri takip etmeniz, size vereceğim yöntem ve geribildirimleri uygulamanız gerekir.

Eğer ben kısa yoldan bir iki taktikle bu işi çözeyim diyorsanız, maalesef öyle bir şey yok.

2 ay çalışıp YDS skorunu 10 puan artırdığımız bir öğrencime derslerle ilgili aklında ne kaldığını sordum. Yanıtı şu oldu:

Soruya ve konuya bakış açınız o anda aslında sorunun yapılabilir olduğu, biraz daha emek harcamak gerektiği hissini uyandırmıştı bende. Derslerden sonra zihnimin konuya bir üst seviyeden baktığını görmüştüm.

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

Bu bölümde YDS özel dersleri ile ilgili öğrencilerden aldığım çeşitli soruları ve cevaplarımı paylaşıyorum.

YDS özel dersleri nerede yapılıyor?

YDS özel derslerimi 4. Levent, İstanbul’daki ofisimde ya da internet üzerinden yapıyorum. Şu ana kadar internet üzerinden Hatay, Ankara, Çanakkale, Eskişehir, Sivas ve Bosna’daki öğrencilerime ders verdim. Ayrıca yurt dışında seyahat ettiğim zamanlarda da internet üzerinden Türkiye’deki öğrencilerime ders vermeye devam ettim. Mesela Macaristan’dan Hatay’a YDS dersi yapmıştım en son. Siz yeter ki çalışmayı isteyin. İstanbul’da değilim diye üzülmenize gerek yok.

Soru

“YDS’den 75 puan üzerine ihtiyacım var. Seviyem başlangıcın üzerinde. Ders programınız hakkında bilgi alabilir miyim? Bir de ne kadar bir süreye ihtiyacımız olacaktır tahminen”

Cevap

Ders programım sorular üzerinden bol bol pratik yaparak eksik konuları anlatmaya odaklanıyor. Böylece gereksiz şeylerle vakit kaybetmeden eksiklerinize odaklanarak hızlıca ilerleyebiliyoruz. İlk 2-3 derste size YDS’ye nasıl verimli çalışabileceğinizi, hatalarınızı ortadan kaldırmak için kullanacağımız sistemi ve İngilizce kelimeleri nasıl çalışmanız gerektiğini anlatıyorum. Bunlar sorulara geçmeden önceki kilit konular.

Daha sonra elimde yer alan YDS için en güncel kitapları içeren materyal arşivimden seviyenize uygun seçtiğim kitapları sınava kadar çözerek bitiriyoruz. Bir kısmını beraber çözüyoruz sizin gerekli teknik ve yaklaşımları görmeniz için. Diğer bir kısmını ise size ödev veriyoruz sonra derse geldiğinizde yaptığınız yanlışlara odaklanıyoruz. Böylece adım adım netleriniz artıyor.

Açıkçası ne kadar derse ihtiyacınız olduğu şu anki seviyenize çok bağlı. Mesela Mart sınavı için THY’den 65 alan bir öğrencimle 15 ders kadar bir sürede 76 puana çıktık. Eğer 50 seviyesindeyseniz 35-40 ders, 60 seviyesindeyseniz 20-25 ders gerekir. Ders süresi de yine seviyenize bağlı olarak olarak 1 aydan 6 aya kadar gidebilir.

YDS Özel Ders İletişim Formu

Soru ve ders talepleriniz için aşağıdaki formu doldurup iletişime geçebilirsiniz.

 


 

Etiketler: yds özel ders istanbul, yds birebir ders,