Speaking : İngilizce konuşma dersleri

Speaking yani İngilizce konuşma becerisi ülkemizde en çok sıkıntı yaşanan alanlardan birisi. Yıllarca İngilizce eğitimi alınır ama sıra konuşmaya gelince pek çok kişi basit cümleleri dahi zar zor kurar.

speaking konuları, ingilizce konuşma konuları

Speaking konusundaki ilk yazımı İngilizce anlıyorum ama konuşamıyorum problemi üzerine yazmıştım. Daha sonra İngilizce konuşma becerisini geliştirme üzerine tavsiyelerimi derledim.

Ancak çoğu öğrencinin İngilizce kelimeleri doğru telaffuz etmede ciddi sıkıntılar yaşadığını gördüm. Bu sebeple İngilizce kelimelerin nasıl okunduğunu ve İngilizce telaffuz çalışmasının nasıl yapılması gerektiğini anlatan İngilizce kelimelerin okunuşları — İngilizce kelimeler nasıl doğru telaffuz edilir? yazısını hazırladım

Bunları takiben Speaking Geliştirme: Daha iyi İngilizce konuşabilmek için 5 adım yazımı yayınladım. Speaking pratiği yapmak isteyenler için Speaking konuları & İngilizce konuşma konuları listesini derledim.

Sınava yönelik speaking

Speaking sınavlarına girecek olanlar için Speaking sınavı taktikleri, ipuçları & tüyoları yazısını hazırladım. IELTS’e girecekler için IELTS Speaking Soru ve Cevapları & IELTS Speaking Örnek Cevaplar yazısını paylaştım. Ayrıca hem IELTS hem de TOEFL’a girecekler için IELTS ve TOEFL Speaking Tavsiyesi yazısını oluşturdum.

Speaking ile ilgili sorulara cevaplarım

İngilizce kelimelerin okunuşlarını unutmamak için yapmanız gerekenler isimli yazımda okuyucularımın “Hocam telaffuzları sürekli unutuyoruz. Ne yapmamız lazım?” sorusunu cevaplıyorum.

Speaking Kalıpları

İngilizce konuşma kalıpları için Speaking Kalıpları sayfasını inceleyin.

İngilizce Mülakat

İngilizce mülakata girecekseniz İngilizce Mülakat Soruları sayfasını inceleyin.

Speaking dersi

Speaking alanında ders almak isteyen öğrenciler için Speaking özel ders veriyorum. IELTS çalışan öğrenciler için IELTS Speaking özel ders, TOEFL’a çalışan öğrenciler için ise TOEFL speaking dersi yapıyorum.

Etiketler: speaking, speaking tavsiyeleri, speaking tüyoları, ingilizce konuşamıyorum, ingilizce konuşma pratiği, ingilizce konuşma yöntemleri, ingilizce konuşma teknikleri