Reading

Reading yani İngilizce okuma becerisi listening, speaking ve Writing gibi diğer becerilere temel oluşturur. İyi bir reading anlama becerisi ve kelime dağarcığı oluşturmadan iyi bir yazı yazmak ya da İngilizce dinlediklerinizi iyi anlamak pek mümkün değildir.

Hüseyin Demirtaş ile Reading Analiz Video Eğitimi

Reading ile ilgili genelde okuma anlama sorunları yaşanıyor. İlk önce İngilizce okuduğumu anlamıyorum ne yapabilirim diye soranların sorularına cevap verdim. Reading problemlerinin temelinde yatan 2 büyük sorun var ülkemizde. İlki gramer saplantısı. Türkiyedeki gramer saplantısının sonuçları ve çözümleriyle ilgili olarak Türklerin gramerle imtihanı yazısını hazırladım.

Reading ile ilgili ikinci temel sorun ise öğrencilerin İngilizce kelime öğrenmeyi bilmemesi. Pek çok öğrencinin nasıl kelime çalışması gerektiğinden haberi yok. Bu sorunla ilgili olarak İngilizce kelime öğrenme için kanıtlanmış 6 strateji yazısında bilim ve tecrübe ışığında etkili kelime öğrenme adımlarını listeledim.

Reading çalışan öğrencilerin kelime defteri tutmasını tavsiye ediyorum. Bu amaçla da kelime defteri nasıl hazırlanır yazısını oluşturdum.

Reading eğitimiyle ilgili artan talepler üzerine reading metinlerini video üzerinden cümle cümle canlı analiz ettiğim Reading Analiz video eğitim serisini başlattım.