Reading Dersleri – İngilizce Okuma

Reading yani İngilizce okuma becerisi listening, speaking ve Writing gibi diğer becerilere temel oluşturur. İyi bir reading anlama becerisi ve kelime dağarcığı oluşturmadan iyi bir yazı yazmak ya da İngilizce dinlediklerinizi iyi anlamak pek mümkün değildir.

Tavsiye Ettiğim Kaynaklar

Bu bölümde Reading için tavsiye ettiğim kaynaklar yer alıyor.

Graded Reader – Seviyeli Hikaye Kitabı

  • Oxford Bookworms
  • Collins
  • Macmillan Readers

Genel & Akademik Reading Kitabı

  • Reader at Work 1 & 2
  • More to Read 1 & 2

Videolu Reading Dersleri

Reading için Siteler

Reading Analiz Facebook Grubu

İngilizce okuma anlama becerisini geliştirmek isteyenler için Reading Analiz Facebook grubunu kurdum. Anlamadığınız cümleleri ya da aklınıza takılan reading sorularını bu grupta sorabilirsiniz.

İngilizce Okuma Becerinizi Geliştirecek Yazılar

Hüseyin Demirtaş ile Reading Analiz Video Eğitimi

Reading ile ilgili genelde okuma anlama sorunları yaşanıyor. İlk önce İngilizce okuduğumu anlamıyorum ne yapabilirim diye soranların sorularına cevap verdim. Reading problemlerinin temelinde yatan 2 büyük sorun var ülkemizde. İlki gramer saplantısı. Türkiyedeki gramer saplantısının sonuçları ve çözümleriyle ilgili olarak Türklerin gramerle imtihanı yazısını hazırladım.

Reading ile ilgili ikinci temel sorun ise öğrencilerin İngilizce kelime öğrenmeyi bilmemesi. Pek çok öğrencinin nasıl kelime çalışması gerektiğinden haberi yok. Bu sorunla ilgili olarak İngilizce kelime öğrenme için kanıtlanmış 6 strateji yazısında bilim ve tecrübe ışığında etkili kelime öğrenme adımlarını listeledim.

Reading çalışan öğrencilerin kelime defteri tutmasını tavsiye ediyorum. Bu amaçla da kelime defteri nasıl hazırlanır yazısını oluşturdum.

Reading Nasıl Gelişir sorusu en çok aldığım sorulardan biriydi. İngilizce okuma becerinizi geliştirmek için o yazıyı okuyun.

Reading eğitimiyle ilgili artan talepler üzerine reading metinlerini video üzerinden cümle cümle canlı analiz ettiğim Reading Analiz video eğitim serisini başlattım.

Reading Akademi

İngilizce okuduğunuzu anlamayı, kompleks cümleleri nasıl bölüp anlamlandıracağınızı öğrenmek ister misiniz? O zaman Reading Akademi‘yi inceleyin.

 


Etiketler: ingilizce okuma dersleri, reading dersleri, reading konu anlatımı, reading hazırlık